Gökçek: İstifa mı, saçmalamasınlar!

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'daki susuzluk nedeniyle kendisine 'istifa çağrısında bulunanlar'a "Saçmalamasınlar" dedi.

ANKARA - Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'daki susuzluk nedeniyle kendisine 'istifa çağrısında bulunanlar'a "Saçmalamasınlar" dedi.
Başkentteki su sorunuyla ilgili olarak soruları yanıtlayan Gökçek, 'istifa çağrıları' hatırlatıldığında "Kim istifa çağrısı yapıyor? Bir kısım medya ve eğitimli militan gruplar. Bunlar istiyor diye mi istifa edeceğim. Saçmalamasınlar" yanıtını verdi. Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında ise Ankara'da isteyen apartmanlara su depoları için ücretsiz klor tableti dağıtılması kararlaştırıldı. Öte yandan 11 gündür su alamadıklarını söyleyen Mamak'taki bazı vatandaşlar, Natoyolu Caddesi'ni trafiğe kapattı. Başkente su verilmesine rağmen, mahallelerine su verilmemesi nedeniyle eylem yapan vatandaşlar, kavşağa oturarak yolu trafiğe kapattı.
Bakanlar Kurulu toplantısı ardından su sorunyla ilgili konuşan Hükümet Sözcüsü Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise eleştirilerle, protestolarla suyun akmayacağını belirtti, bu konuda Belediye Başkanı Gökçek'e destek olmak gerektiğini söyledi.