Gökçek: 'O videoyu defalarca izledim inanılır gibi değil. Yakmış sigarayı basmış gaza'

Gökçek: 'O videoyu defalarca izledim inanılır gibi değil. Yakmış sigarayı basmış gaza'
Gökçek: 'O videoyu defalarca izledim inanılır gibi değil. Yakmış sigarayı basmış gaza'
Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüsün Dikimevi'nde durağa dalmasıyla 12 kişinin hayatını kaybettiği, 12 kişinin de yaralandığı kazayla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'O videoyu defalarca izledim inanılır gibi değil. Yakmış sigarayı basmış gaza' dedi.

RADİKAL - Hürriyet Gazetesi'nden Fatih Çekirge bugün yayınlanan yazısında kazadan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i aradığını, Gökçek'in, kendisine kaza anı ile ilgili söylediklerini aktardı. İşte Çekirge'nin yazısının o bölümü;

'Kan çanağına dönen haberler arasında boğulmadan...
Ankara Dikimevi'deki otobüs katliamını sorguluyorum.
-Nasıl oldu?
Başkan Melih Gökçek'i aradım.
O da şaşkın.
Daha "Başkan, başımız sağ olsun. Nasıl..." dedim...
O dakika anlatmaya başladı:
"İnanılır gibi değil. Olay yeri videosunu defalarca izledim. Durdum, bir daha izledim. Gerçekten inanılır gibi değil. Otobüsü park edip iniyor. Sonra ne oluyorsa, bir sigara yakıyor. Gaza basıyor..."
-Peki bir cinnet hali falan mıdır?
-Bakıyorlar tabii.
-Bir konuyu merak ediyorum. Sonuçta otobüs şoförleri gün boyu trafikte. Bana göre uçak pilotundan farkları yok. Buna sinir de dayanmaz beden de... Biz birkaç saat trafiğe çıkıyoruz... Korna sesinden, trafikten delirecek gibi oluyoruz. Bu şoförlere bir psikolojik destek var mı? Test yapılıyor mu?
-Elbette yapılıyor. Belirli aralıklarla uzmanlar kontrol ediyor. Ben de olaydan sonra şoförün psikolojik test sonuçlarına baktım. Hepsi tam puan... Yani ne oldu anlamadık.

 

Ankara'da katliam gibi kazada cinnet iddiası