Gökçek'e karşı 'sosyal' direniş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan (SHÇEK) devralınan Saray Rehabilitasyon Merkezi'nin çalışanları isyanda.
Haber: BETÜL KOTAN / Arşivi

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan (SHÇEK) devralınan Saray Rehabilitasyon Merkezi'nin çalışanları isyanda. Devir ile birlikte başka kurumlara gönderilmesi öngörülen 550 çalışan, bugün eylem yaparak göreve devam etme kararı aldı.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) da, Gökçek'in merkezi devralmasına tepki gösterdi. Aynı zamanda Saray Rehabilitasyon Merkezi çalışanı olan, SES Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Adem Bulat da, görevi bırakmayı düşünmediklerini, bugün eylem yapacaklarını belirtirken, Gökçek'i arsa peşinde olmakla suçladı:
"Başkan Melih Gökçek'in açıklamalarına göre arsa üzerindeki yıkılarak yeni binalar yapılacağı, çocukların ise başka yerlerde yapılacak binalara devredileceği söyleniyor. Gökçek, Saray'ın değil arsanın peşinde. Gökçek tarafından istenmeyen ve protokolde gönderileceği ifade edilen Saray çalışanları, konularında ülkemizin en deneyimli ve donanımlı uzmanlarıdır. Merkezin kazandığı ödüller, hayata geçirdiği projeler, bunların kanıtıdır."
SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış ise cuma günü yaptığı açıklamada, "Çağdaş uygulamalarda dünyanın birçok yerinde bu tür uygulamaları yerel yönetimler gerçekleştiriyor. Türkiye ise bu konuda biraz geç kalmış" demişti.


    http://www.radikal.com.tr/7630917630910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.