Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi

Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi
Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi
2020 Olimpiyatları için yapılan oylamalar sırasında Buenos Aires sokaklarında asıldığı iddia edilen bir afiş tepki topladı.

Radikal.com.tr - Buenos Aires reklam panolarında yayınlandığı iddia edilen ve İstanbul 2020 Olimpiyat adaylığına karşı hazırlanmış afişler sosyal medyada tepki topladı.

Arjantin'de gerçekleşen oylamanın yapıldığı geceden sonra en çok dikkat çeken ise Buenos Aires sokaklarıydı. Sokaklarda bulunan reklam panolarında Türkiye ve İstanbul aleyhine asılan ve üzerinde "İnsan haklarını ihlal eden bir ülke olimpiyatı alamaz" sloganlı afişlerinin bulunması dikkat çekti.

Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı

Afişte olimpiyat amblemi polis kelepçeleriyle yeniden tasarlanırken, yarışa başlamaya hazırlanan bir yüzücü polis tarafından mayosundan çekilerek engelleniyor.


Afişe en sert tepki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geldi. Afişe Twitter hesabından tepki gösteren Gökçek “ADAM SÜTSÜZ VE VATAN HAİNİ OLDU MU, BUNU YAPMASINDAN DOĞAL NE OLUR? ARJANTİN'DE BU İLANI KESİNLİKLE BİR SERMAYE SAHİBİ FİNANSE ETMİŞTİR.BU VATAN HAİNİ BULUNMALI VE TEŞHİR EDİLMELİ...” dedi.

Olimpiyatları kaybetmemize sevinenler...

Afişlerin kim tarafından hazırlandığı belli değil ancak aynı görsel Olimpiyat oylamaları sırasında da twitter’daki Türk kullanıcılar arasında en çok paylaşılan görsellerden biri olmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1149937114993721

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olimpiyatlar Turkiye'de yapilmadimi !!!! - gercekler_1

  Yaklasik 40 gun surdu Turkiye'deki olimpiyatlar,barikatta uzun atlama,toma'dan hizli kacma,en cok gaza maruz kalma,en fazla goz yanmasi gecirme,en cok gaz kapsulu ile bas,kas,goz,vucudun degisik yerlerinden yaralanma ve daha onemlisi goz gore gore sozde vatanseverlerin ve polislerin arasinda insan oldurme yarislari yapildi .Olimpiyat komitesi bunlari bilmiyormu?,ulkeler sporcularini nasil gonderirki boylesi bir ulkeye?,vatandaslarina nasil tavsiye eder gidin gazdan silahtan yaralanin hatta olun der ?kucuk bir ayrinti Olimpiyatlar yer yer degisik illerde halen devam ediyor !!

  Arjantin'e de posta! - asu555@kahkaha.com

  belediyenin elemanlarını gönderip bilbordları yıktırın karşı çıkan olursa da tomaları gönderin melih bey! yakışır..

  Yazının tercümesi - Ahab

  Ben pek İspanyolca bilmiyorum ama anladığım kadarıyla olay Rize'de geçiyor ve polis şöyle diyor "Bacım burası erkekler havuzu sen giremezsin, biz size ayrı havuz yapacağız."

  Bu tablonun müellifi kim? - armagandenizci

  İkinci Dünya Savaşı sırasında, Paris'i işgal eden Nazi'lerin bir subayı Picasso'nun meşhur Guernica tablosunu görüyor. (Malum, bu tabloda İspanya İç Savaşı sırasında Guernica adlı bir kasabanın Alman yapımı uçaklar ve Alman yapımı bombalar kullanılarak yerle bir edilmesi sırasında yaşanan dehşet betimleniyor.) Subay, Picasso'ya soruyor: Bunu siz mi yaptınız? Picasso cevap veriyor: Hayır, siz yaptınız. Bugün de iktidar çevreleri şayet bu yüzücü/polis fotomontajını kimin yaptığının peşine düşüyorlarsa, hafiyelik işleriyle beyhude uğraşıyorlar demektir. Zira bilsinler ki o tabloyu bizzat iktidar partisinin ta kendisi yapmıştır.

  Sevgilim, onlarki vatana düşman! - yusufdemir55

  Barışcıl eylemlere ateş kusan, büyük şehirlerimizi gaza boğan ve hatta evlerin içine kadar gaz sıkan, 5 kişiyi öldüren, 11 kişiyi kör eden, 200 kişinin beyin tramvası geçirmesine neden olan, yüzlerce kişiyi yaralayan, yüzlercesini gözaltına alan ve tutuklayan zihniyet; "İstanbul Olimpiyatı Alamadı" diyerek suçlumu arıyor? Vatan hainliğinden de söz ediyorlar üstelik. Nazım Hikmet şiirinde ne de güzel demiş: Vatanki bu insanların evidir, Sevgilim, onlarki vatana düşman..

  önce aynaya bakmak gerek! - asu555@kahkaha.com

  afişte yanlış bir şey yok ki! Ankara ve İstanbul da akp li olmayanların yaşadıklarını gösteren bir afiş! siz önce zabıtalara milletin çadırlarını yaktırırken polisler ve yandaşlarınızla birlikte milleti coptan geçirirken biraz düşünseydiniz acaba deseydiniz belki bu millete olimpiyat onurunu yaşatırdınız!

  Bu afiş az bile... - harbiden

  Insana hayvana dogaya deger vermeyen her yonetim sadece kendi ulkesinde degil tum dunyada asagilanir... 21. yylin gercegi budur. 30lardan kalma polis yasasiyla 50 model siyasetcilerle Turkiye 21.yy gercegini anlayamaz. Ornegin, dun gece Tuzlucayirdaki genclerin uzerine Alevilere olum diye bagiran cevik kuvveti bile yeterli gormeyip ozel harekat timlerini gonderen akp zihniyetini aciklamak icin bu afis az bile...