Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi

Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi
Gökçek'i kızdıran Olimpiyat afişi
2020 Olimpiyatları için yapılan oylamalar sırasında Buenos Aires sokaklarında asıldığı iddia edilen bir afiş tepki topladı.

Radikal.com.tr - Buenos Aires reklam panolarında yayınlandığı iddia edilen ve İstanbul 2020 Olimpiyat adaylığına karşı hazırlanmış afişler sosyal medyada tepki topladı.

Arjantin'de gerçekleşen oylamanın yapıldığı geceden sonra en çok dikkat çeken ise Buenos Aires sokaklarıydı. Sokaklarda bulunan reklam panolarında Türkiye ve İstanbul aleyhine asılan ve üzerinde "İnsan haklarını ihlal eden bir ülke olimpiyatı alamaz" sloganlı afişlerinin bulunması dikkat çekti.

Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı

Afişte olimpiyat amblemi polis kelepçeleriyle yeniden tasarlanırken, yarışa başlamaya hazırlanan bir yüzücü polis tarafından mayosundan çekilerek engelleniyor.


Afişe en sert tepki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geldi. Afişe Twitter hesabından tepki gösteren Gökçek “ADAM SÜTSÜZ VE VATAN HAİNİ OLDU MU, BUNU YAPMASINDAN DOĞAL NE OLUR? ARJANTİN'DE BU İLANI KESİNLİKLE BİR SERMAYE SAHİBİ FİNANSE ETMİŞTİR.BU VATAN HAİNİ BULUNMALI VE TEŞHİR EDİLMELİ...” dedi.

Olimpiyatları kaybetmemize sevinenler...

Afişlerin kim tarafından hazırlandığı belli değil ancak aynı görsel Olimpiyat oylamaları sırasında da twitter’daki Türk kullanıcılar arasında en çok paylaşılan görsellerden biri olmuştu.