Gökçek'in dediğini yap, yaptığını yapma: #TwitterKullanTürkiye

Gökçek'in dediğini yap, yaptığını yapma: #TwitterKullanTürkiye
Gökçek'in dediğini yap, yaptığını yapma: #TwitterKullanTürkiye
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Twitter üzerinden başlattığı #TwitterKullanTürkiye hashtag'iyle bu sosyal mecrada aktif olarak yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğunu öne sürdü.
Haber: CEMAL İVE / Arşivi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Twitter üzerinden paylaştığı #TwitterKullanTürkiye hashtag'iyle bu sosyal mecrada aktif olarak yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğunu öne sürdü.

TWITTER KULLANMAK VATANDAŞLIK GÖREVİDİR

Ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı en aktif kullanan siyasilerden birisi de hiç şüphesiz Melih Gökçek'tir. Öyle ki bu mecra üzerinden yaptığı her paylaşımın olay olduğu Gökçek'in Twitter üzerinden giriştiği polemikler de gündemin ilk sırasına yerleşiyor. Hatta geçtiğimiz ay Twitter'de tartıştığı 14 kişiyle ilgili bir takım özel bilgileri yayınlayan Gökçek'e, 'hedef göstermekten ve kişisel bilgileri paylaşmaktan' suç duyurusunda bulunulacağı da belirtilmişti.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE YERLEŞTİ

Bu kez de kendi hesabından yaptığı bir paylaşımda; "Türkiye'de herkes twit atmasını öğrenmeli. Bu artık bir vatandaşlık görevidir" diyen Gökçek'in çağrısı takipçileri tarafından kabul edildi ve #TwitterKullanTürkiye hashtag'i Twitter'da Türkiye Gündemi'nde kendine hızlıca yer edindi.

Peki, Türk internet kullanıcısı Twitter'ı nasıl kullanılmalı? Bu mecrada etkili bir şekilde var olmak için sadece hesap açmak yeterli midir? Gökçek'in de çağrıda bulunduğu Twitter kullanıcıları, onun yaptığı hatalara düşmemek için neler yapmalılar? Gelin isterseniz Twitter'ı en doğru şekilde kullanmak için hayati önem taşıyan o maddelere bir göz atalım:

1- Başkalarını açıkça hedef gösteren paylaşımlarda bulunmayın!
2- Hakaret etmeyin!
3- Diğer kullanıcıların özel hayatlarına karışmayın!
4- Spam yapmayın! (Arkaya arkaya paylaşımlarda bulunmayın)
5- Paylaşılan her haberi gerçek sanmayın! Zaytung dahil...
6 - CAPS LOCK AÇIKKEN TWEET ATMAYIN!


  http://www.radikal.com.tr/114051811405188

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gökçek! - caminoreal

  Başbakan twitter bela dediğinde apar topar twitterını kapatmamış mıydı bu :)

  Devlet Adamlığı. - Quoniq

  Popüler kültüre yabancı kalmamak güzel bir şeydir. Yaşadığınız çağın bir parçası olabilmekte öyle. Bazen her şeyden uzaklaşmak, yaşanan anları yeterince içselleştirmeye fırsat bulabileceğimiz eski zamanlardan bir yaşam tarzı hayal etmekte güzeldir. Milyonluk Mega kentin içinde bir yerlerde iş çıkışı bir çiçekçiden satın aldığınız yorgun gülleri Metroda çok hırpalamadan eşinize ulaştırma çabası da güzeldir, Kilometrekaresine 2,3 kişinin düştüğü engin bir ovada topladığınız ve sonsuza dek canlı kalacakmış gibi yaşam fışkıran bir papatyayı sevgilinizin saçına iliştirmekte. Twitter kullanmak güzel bir şeydir. Devlet adamı olmakta güzel bir şeydir...

  şakamısın... - whysoserious

  twitter kullanmıorum ama kullananlara bi hashtag tawsiyem olacak:neyinpeşindesinmelihgökçek..:)))

  SAYIN GÖKÇEK - pispor

  başkalarını twit üzerinden hedef yapmaya ne gerek zaten başbakan onu görsel medyada yapıyor

  dünyada bu adamın bir benzeri yok. - demlicay2011

  25 yıldan fazla ankarada ve yaptıklarına bakınca hala başkan olması tam bir akıllara zarar. ama gerçek. bu da bizi şunu ispatlar. demokrasiyle yönetilmiyoruz. çıkarlarla yönetiliyoruz. sandıkla demokrasi olsaydı kenyada pakitandada demokrasiden sözederdik. ankara gücü malvarlığı oğulu şirketler ihaleler . ileride inşallah yargılanır.

  Neden? - Clear

  Şahsen ben,bu tür sitelerin tamamına "boş,değersiz,kaynağı ve güvenilirliği belirsiz ve edepsiz,yoz dedikodu ortamları" gözüyle baktığım için,asla iştirak etmeyi düşünmedim ve düşünmüyorum.Vatandaşlık görevimi,yerine getirmemiş mi oluyorum? Zaten ciddiye alsaydım,"Radikal Yorum Platformu" yerine,o siteleri tercih ederdim.Kimse kusura bakmasın ama ben,değil boş sahada,amatörler arasında bile top koşturmayı sevmiyorum.Dişe diş mücadele edebileceğim kapasitede oyuncular olmalı,diye düşünenlerdenim.

  Ooof of of !!! - mavi ve beyaz

  Yine mi Melih Gökçek yine mi ruhsal kabusum başlıyor yeniden mi zihinsel kaos yaşayacağım. Allahım sana yalvarıyorum Melih Gökçek'i zihnimden uzak tut no'lur .