Gökçek'in dediğini yap, yaptığını yapma: #TwitterKullanTürkiye

Gökçek'in dediğini yap, yaptığını yapma: #TwitterKullanTürkiye
Gökçek'in dediğini yap, yaptığını yapma: #TwitterKullanTürkiye
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Twitter üzerinden başlattığı #TwitterKullanTürkiye hashtag'iyle bu sosyal mecrada aktif olarak yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğunu öne sürdü.
Haber: CEMAL İVE / Arşivi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Twitter üzerinden paylaştığı #TwitterKullanTürkiye hashtag'iyle bu sosyal mecrada aktif olarak yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğunu öne sürdü.

TWITTER KULLANMAK VATANDAŞLIK GÖREVİDİR

Ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı en aktif kullanan siyasilerden birisi de hiç şüphesiz Melih Gökçek'tir. Öyle ki bu mecra üzerinden yaptığı her paylaşımın olay olduğu Gökçek'in Twitter üzerinden giriştiği polemikler de gündemin ilk sırasına yerleşiyor. Hatta geçtiğimiz ay Twitter'de tartıştığı 14 kişiyle ilgili bir takım özel bilgileri yayınlayan Gökçek'e, 'hedef göstermekten ve kişisel bilgileri paylaşmaktan' suç duyurusunda bulunulacağı da belirtilmişti.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE YERLEŞTİ

Bu kez de kendi hesabından yaptığı bir paylaşımda; "Türkiye'de herkes twit atmasını öğrenmeli. Bu artık bir vatandaşlık görevidir" diyen Gökçek'in çağrısı takipçileri tarafından kabul edildi ve #TwitterKullanTürkiye hashtag'i Twitter'da Türkiye Gündemi'nde kendine hızlıca yer edindi.

Peki, Türk internet kullanıcısı Twitter'ı nasıl kullanılmalı? Bu mecrada etkili bir şekilde var olmak için sadece hesap açmak yeterli midir? Gökçek'in de çağrıda bulunduğu Twitter kullanıcıları, onun yaptığı hatalara düşmemek için neler yapmalılar? Gelin isterseniz Twitter'ı en doğru şekilde kullanmak için hayati önem taşıyan o maddelere bir göz atalım:

1- Başkalarını açıkça hedef gösteren paylaşımlarda bulunmayın!
2- Hakaret etmeyin!
3- Diğer kullanıcıların özel hayatlarına karışmayın!
4- Spam yapmayın! (Arkaya arkaya paylaşımlarda bulunmayın)
5- Paylaşılan her haberi gerçek sanmayın! Zaytung dahil...
6 - CAPS LOCK AÇIKKEN TWEET ATMAYIN!