Gökçek'in korumaları devletin ajansına saldırdı

Haber amaçlı savcılarla görüşen üç Anadolu Ajansı muhabiri Gökçek'in korumalarının saldırısına uğradı

 

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in korumaları, üç Anadolu Ajansı muhabirini tartakladı.
Gökçek, dün akşam saatlerinde Ankara Adalet Sarayı’na gelerek, Memur Suçları Soruşturma Bürosu savcıları ve Talimat Bürosu Savcısı Mehmet Taştan ile görüştü.  Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrası Gökçek adliyeden ayrıldı.
Gökçek, adliyeden ayrılışı sırasında resmini çekmek isteyen Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Volkan Furuncu’ya, “Ne çekiyorsun lan!” diye çıkışırken, korumaları da muhabiri tartakladı.
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şubesi’nden yapılan açıklamada, "Ankara Adalet Sarayı’nda Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcıları ve Talimat Bürosu Savcısı ile görüşen Ankara Büyükşehir Belediye Bşakanı Melih Gökçek’i haber amacıyla takip eden Anadolu Ajansı muhabirleri Barış Kılıç, Hüseyin Gazi Kaykı ve Foto Muhabiri Volkan Furuncu korumalar tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğradılar" denildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Gazetecilere karşı görevleri başında yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ayrıca koruma görevlileri Emniyet Müdürlüğüne bağlı resmi görevlilerse, yetkilileri bir daha böyle bir olayın tekrar edilmemesi konusunda en kısa zamanda gerekli bütün tedbirleri almaya davet ediyoruz.  Eğer koruma görevlileri Sayın Gökçek’in özel güvenlik memurlarıysa bu kişilerin yeniden eğitimi konusunda sayın Başkanı daha titiz olmaya çağırıyoruz." (anka)