Gökçek'ten Erdoğan'a afişli 'özür' jesti

Gökçek'ten Erdoğan'a afişli 'özür' jesti
Gökçek'ten Erdoğan'a afişli 'özür' jesti
İsrail'in Mavi Marmara baskını için Türkiye'den özür dilemesi üzerine, Ankara Büyükşehir Belediyesi Erdoğan'a billboardlarla teşekkür etti.

Radikal.com.tr - İsrail Başbakanı Netanyahu’nun geçtiğimiz hafta Başbakan Erdoğan ’ı telefonla arayarak Mavi Marmara baskını için özür dilemesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediye ’si büyük bir afiş hazırlayarak Başbakan Erdoğan’a minnetini sundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin, kentteki bilboard panolarına astığı ve üzerinde Başbakan Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Mavi Marmara gemisinin fotoğraflarının yer aldığı afişte “Sayın Başbakanımız; ülkemize bu gururu yaşattığınız için minnettarız. İsrail, Türkiye ’den özür diledi” ifadeleri yer aldı.

Afişlerle ilgili twitter’da da tartışma başladı. Bazı kullanıcılar Belediye’nin afişlerine destek verirken, çoğu kullanıcı afişleri eleştirdi. Eleştirilerin odağında ise yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek var.


  http://www.radikal.com.tr/1126573112657313

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  REKLAM - ceug

  Bu bilbordlar babasının malı mı ibrahim beyin?

  Çocukça. - soner06

  Kendi duymak istediğimiz gibi yorumlayıp, gurur duyuyoruz. Halbuki adam özür falan dilemiyor. Özür dilermiş gibi yapıyor. Bundan sonr da Türkiye'yi İsrail'in çıkarları doğrultusunda kullanacağı beyan ediyor. Özür dilermiş gibi yaprı, hemen ardından Suriye'yi bombaladı. Hükümetten bununla ilgili hiç ses seda çıkmadı. Özür dileme numarası amcına ulaştı. Melih Gökçek çocukça sevinci ile başbaşa kaldı.

  hadi ama - kadioglu_08

  başkanı al ona da bi gemicik.. mavi mavi yüzdürsün kanalizasyonlarda.

  Teşekkürler büyük başkan... - sedakya

  bu gururu bizlere yaşatan başbakanımıza ve bu gururu bizlerle paylaşan her gördüğümüz bilboardda bu onurla koltuklarımız kabartan büyükşehir belediye başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Türk'ün karşısında 9 vatandaşımızın ölümüne sebep olan caniler elbet bir gün diz çökeceklerdi. teşekkürler başbakanımız teşekkürler büyük başkanımız...

  yanlış yazılmış düzeltilmesi lazım - paradigmasal

  sayın başbakanım yerine sayın başkan obama olacaktı ama neyse. olur böyle hatalar. şerefli ikincilikler, yenildik ama ezilmedikler hala devam ediyor anlaşılan. adamlar bizim insanımızı öldürdü ve özüre seviniyoruz.

  BAŞKANIM İŞİNİ BİLİR.. - yagareser

  Allah onu Ankara'ya değişmez başkan olsun diye yaratmış. Bir vakitler bir büyüğümüzün dediği gibi "O işini bilir". Zaten O büyüğümüzle aynı soydan gelmedirler. Ayrıca kendisi siyaset CHP uzmanıdır. o işini bilir. O nereye yatırım yapacapını hangi ata oynayacağını bilir. Kendisi olmazsa bile oğlu için bu yatırımlar varacağı yere varır.

  gökçek - pathos90

  gökçek tam bir ak partili olmuş. ben zaten kendisini kesinlikle br başka parti de görmek istemem. şuanki yeri tam ona göre. umarım uzun yıllar bulunduğu yerde kalır. kendisine olumlu yada olumsuz söylenecek her söz allahın verdiği nefesi boşa harcamaktır.