Gökhan Demirkol bu kez görüntü yaymaktan suçlu

Manken Gamze Özçelik'e 'tecavüz edip bunu cep telefonuna kaydetmek ve internette yaymak'la suçlanan Gökhan Demirkol, ikinci mahkemesinde de mahkûm oldu.

İSTANBUL - Manken Gamze Özçelik'e 'tecavüz edip bunu cep telefonuna kaydetmek ve internette yaymak'la suçlanan Gökhan Demirkol, ikinci mahkemesinde de mahkûm oldu. Daha önce tecavüz davasından beş yıl ceza alan Demirkol'a, görüntüleri yaydığı için de üç yıl hapis cezası verildi. Bu görüntüleri internette ilk veren Salih Yıldırım da bir yıl altı ay hapis cezası aldı.
Kadıköy 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmaya 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan tutuksuz yargılanan 13 sanık katılmadı. Kararını açıklayan hâkim, sanık Demirkol'a 'ilaçla uyuttuğu' Gamze Özçelik'le cinsel ilişkisini kaydettiği cep telefonu görüntülerini internet yoluyla yaydığı gerekçesiyle takdir hakkını da kullanıp ağırlaştırarak, üç yıl hapis cezası verdi. Hâkim, sanık Salih Yıldırım'ı da aynı suçtan bir yıl altı ay hapisle cezalandırdı. 11 sanık beraat etti.
Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, Demirkol'a görüntülerin kaydedilmesinden değil, yayılmasından ceza verildiğini belirterek, "Sanığa, 'Özel hayatın gizliliğinin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi' suçuna ilişkin TCK 134/1 maddesi suçun işlendiği tarihte düzenlenmemiş olduğu için uygulanmadı. Ancak bu maddenin de sanığa uygulanması için kararı temyiz edeceğiz" dedi.
Demirkol, Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada da beş yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.