Gökkuşağı merdivenlerine Rabia yazdılar

Gökkuşağı merdivenlerine Rabia yazdılar
Gökkuşağı merdivenlerine Rabia yazdılar
İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, gökkuşağı renklerine boyanıp dünya barışının sembolünün çizildiği merdivene, bir grup tarafından 'Rabia' ve 'R4bi4' yazıldı.

Aliağa İlçesi İstiklal Caddesi ’ndeki merdivenler, geçen hafta bir grup tarafından gökkuşağı renkleriyle boyanıp, dünya başırının sembolü çizildi. PTT yanındaki sokakta bulunan merdivenlerdeki dünya barışı sembolü, kimliği belirsiz kişiler tarafından önce yeşile boyandı, ardından da yeşil zemin üzerine Rabia ve 'R4bi4' yazıldı. PTT’nin duvarına da, Mısır ’daki darbe karşıtlarının kullandığı simgE olan 'R4bi4' yazılıp dört parmak işareti çizildi. (DHA)

Gökkuşağı renkleri 'Rabia'ya karşı


  http://www.radikal.com.tr/114983811498382

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kumdan Kaleler - solién

  Özenle yapılan kumdan kaleleri inatla bozan 5 yaşındaki çocuklar gibisiniz, zararsız ve siyasetten arınmış bir renk cümbüşüne bile katlanamıyorsunuz. Hayır "gökkuşağı merdivenleri" olayı bence bir sanat eseri veya mesaj dolu bir eser değil, sadece hoş bir amaca hizmet eden aktivist bir çalışma. Fakat bu kadar zararsız bir çalışmanın bile kirletilip siyasi mesaj vermek için kullanılması, üstüne bir de misilleme yapar gibi "yeşil" renge boyayıp bu çalışmayı kirleterek bu mesajın verilmesi korkunç bir şey.

  cahil halkın getirildiği nokta - ekinkuru

  cahil halkın getirildiği noktayı çok güzel gösteren bir haber. bir grup merdivenler rengarenk olsun, griden sıkıldık diye merdivenleri boyuyor. bir grup da merdivenlerin renklerini yeşile boyayıp rabia yazıyor. bu rabia yazan gruba sorarım. merdivenleri rengarenk boyayanlar mısır'daki darbeyi mi destekliyor? hayattaki farklı renkleri kabullenmek bu kadar mı zor ki, tüm renkleri tek renge boyadınız?