Gökkuşağına karşı: Gri belediye!

Gökkuşağına karşı: Gri belediye!
Gökkuşağına karşı: Gri belediye!
İzmit'te iki gündür merdivenlerin renkli boyanması için Belediye ekipleriyle mücadele eden gençler, merdivenlerin yanındaki boş duvara 'Gri Belediye' yazdı.

İZMİT - İstanbul Cihangir'de gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerin griye boyanması olayının bir benzeri İzmit'te yaşanıyor. İzmit'te iki gün önce gençlerin gökkuşağı renklerine boyadığı merdivenlerin dün Belediye ekiplerince griye boyanmasının ardından gençler eylemlerini sürdürdü ve aynı merdivenleri dün gece yine renklendirdi. Merdivenlerin yanındaki boş duvara da 'Gri Belediye' yazıldı.

İzmit'te Ömerağa Mahallesi'nde Akçacami Caddesini ile İnönü Caddesi'ne bağlayan merdivenler gençler tarafından geçen pazartesi günü sabaha karşı gökkuşağı renklerine boyandı. Daha önceden çok pis olduğu belirtilen ve esnafın da şikayet ettiği merdivenlerin boyanması birçok kişiyi mutlu etmesine rağmen, dün İzmit Belediyesi ekipleri gelerek merdivenleri gri renge boyamıştı.

Beyoğlu'nda 'gri üzerine' sloganlar...


Bu sabah ise semt esnafı erken saatlerde dükkanlarını açmaya geldiklerinde belediyenin dün gri renge boyadğı merdivenleri yeniden rengarenk boyanmış olarak buldu. Ayrıca merdivenlerin yanındaki boş duvara da 'Gri Belediye' yazılması dikkat çekti.

Belediye ekiplerinin boya savaşını bugün de sürdürüp sürdürmeyeceği merakla bekleniyor. (Ergün AYAZ-Orhan UZUN/DHA)