Gölcük tersanesi denizaltı fabrikası

Donanma Komutanlığı'nın dün düzenlediği basın gezisinde tamamı Türk işçi ve mühendislerinin emeği olan dünyanın en modern savaş gemileri ve denizaltılarının inşa edildiği Gölcük Tersanesi tanıtıldı.

İZMİT - Donanma Komutanlığı'nın dün düzenlediği basın gezisinde tamamı Türk işçi ve mühendislerinin emeği olan dünyanın en modern savaş gemileri ve denizaltılarının inşa edildiği Gölcük Tersanesi tanıtıldı.
Daha önce Donanma'ya birçok firkateyn, denizaltı, hücumbot ve yardımcı gemiler kazandıran Gölcük Tersanesi'ndeki Denizaltı İnşa Fabrikası'nda aynı anda yan yana üç denizaltı birden inşa edilebiliyor. Tersane Komutanı Doç. Dr. Yüksek Mühendis Kıdemli Albay Nurhan Kahyaoğlu, Türkiye'nin denizaltı inşa edebilen dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğunu söyledi. Tersane açısından denizaltı inşasının özel bir önemi olduğunu da belirten Kahyaoğlu, şu anda Gür Sınıfı TCG Birinci İnönü Denizaltısı'nın inşasının devam ettiğini, bunun 2007'de tamamlanmasıyla Donanma'ya kazandırılan denizaltı sayısının 11'e ulaşacağını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7585557585550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.