Gölette kaybolan Adem'in cesedi 28 saat sonra bulundu

Gölette kaybolan Adem'in cesedi 28 saat sonra bulundu
Gölette kaybolan Adem'in cesedi 28 saat sonra bulundu
Erzurum'da hafta sonu gittikleri piknikte serinlemek için girdiği Tekederesi'ndeki gölette kaybolan 24 yaşındaki Adem Doğan'ın cansız bedenine 28 saat sonra ulaşıldı.

RADİKAL - Erzurum'a merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Büyükşehire ait Tekederesi'nde 23 Ağustos günü yakınları ile birlikte pikniğe giden Adem Doğan, serinlemek için öğle saatlerinde teyzesinin eşi 47 yaşındaki Cemal Ferit Yıldız ile birlikte gölete girdi. Ancak, kısa bir süre sonra Adem Doğan gözden kayboldu. Doğan'ı kurtarmak için göletin ortalarına doğru ilerleyen Cemal Ferit Yıldız da bir süre sonra suda boğulma belirtileri gösterince çevredekilerin yardımıyla göletten çıkarıldı. Yıldız hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. 

Bölgeye giden Arama Kurtarma Birilik Müdürlüğü'ne bağlı kıyı üstü arama ekibi ve su altı dalgıçları kaybolan Doğan'ı aramaya başladı. Gün boyu yapılan aramalarda Doğan'a ulaşılamayınca, ekipler havanın kararması nedeniyle çalışmalara ara verdi.

20 KİŞİLİK EKİP ARADI

Derinliği 7 metreyi bulan gölette bugün sabah yeniden başlayan arama çalışmalarına Rize ve Elazığ'dan gelen polis dalgıçlar da katıldı. 11'i balık adam olmak üzere toplam 20 kişilik özel bir ekip tarafından aranan Adem Doğan'ın cansız bedenine bugün saat 16.00 sıralarında rastlandı. Cenazenin çıkarılması üzerine gölet etrafında bekleyen yakınları ve arkadaşları kargaşaya neden oldu. Görevliler, Doğan'ın cesedini ambulansa koyarak otopsi yapılması için hastaneye götürdü.

Oğlu Adem ile birlikte Sanayi semtinde oto boyacılığı yapan 3'ü erkek biri kız toplam 4 çocuk babası Zümrüt Doğan, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.
DHA-Turgay İPEK