Gondol sefasının faturası geldi!

Başbakanlık, YÖK ve üniversiteler arasında sağlıkta yolsuzluk soruşturması kapsamında yoğun bir trafik yürütülüyor. Başbakanlık Teftiş Kurulu, Roche İlaç Şirketi'yle ilgili soruşturmada...
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi
BETÜL KOTAN / Arşivi

ANKARA - Başbakanlık, YÖK ve üniversiteler arasında sağlıkta yolsuzluk soruşturması kapsamında yoğun bir trafik yürütülüyor. Başbakanlık Teftiş Kurulu, Roche İlaç Şirketi'yle ilgili soruşturmada, Venedik'te bindiği gondolun ücretini ödeten, doğum günü partisini finanse ettiren, odasına oturma grubu aldıran 15 öğretim görevlisi hakkında YÖK'e 'gereğinin yapılması için' bir yazı gönderdi. Başbakanlık ve SSK müfettişlerince soruşturulan ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın el koyduğu Roche soruşturması kapsamında hazırlanan rapor, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı'na iletildi. Kurul Başkanı Mutalip Ünal da, raporu YÖK'e göndererek gerekli işlemlerin yapılmasını istedi. YÖK de iddialara adı karışan doktorların bağlı olduğu üniversitelerden, konunun araştırılmasını ve gerekirse soruşturma açılmasını isedi.
'Gereği yapılması' istenen isimler
Gönderilen yazıda ismi geçenler şöyle: Prof. Dr. Zeki Tombul (Konaklama 225.147 YTL), Prof. Dr. Nizamettin Toprak (Doğum günü yemek bedeli 880 YTL), Prof. Dr. Fahri Bayram (Obezite çalışması için 2 bin 142 YTL), Prof. Dr. Yusuf Orhan (Çapa Tıp Fakültesi'ndeki odanın boya, badana ve mefruşat giderleri için 6 bin 490 YTL), Prof. Dr. Taner Çamsarı, Prof. Dr. Atilla Tanyeli, Doç. Dr. Gülnur Tokuş (Kongre için ödenen 3 bin YTL), Doç. Dr. Yener Koç (ASH üyelik ücreti 215 dolar), Yard. Doç. Dr. Mehmet Tuncay Duruöz (169 YTL), Dr. Yaman Tokat (Venedik'te gondol ücreti 205 YTL), Dr. Ebru Tarım (3 bin 66 YTL), Dr. Faysal Dane (Amerikan Karaciğer Hastalıkları Çalışmalar Derneği-AASLD- üyelik bedeli 230 dolar), Dr. Savaş Kansoy (THY bileti 372 YTL), Dr. Olcay Halil Erdem (Konferans için ödenen 438 YTL), Dr. Ahmet Uğur Yalçın (EDTA üyelik ücreti 132 avro).


    http://www.radikal.com.tr/7648777648770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.