Gönüllü psikolog ayağınıza gelecek!

Mesleğindeki 27 yıllık birikimini paylaşmaya karar veren psikolog Yalçın Kireççi, minibüsle yola düşüyor. Kireççi'nin hedefi 53 ilde toplam 30 bin kişiye ücretsiz psikolojik destek vermek.

BURSA - Mesleğindeki 27 yıllık birikimini paylaşmaya karar veren psikolog Yalçın Kireççi, minibüsle yola düşüyor. Kireççi'nin hedefi 53 ilde toplam 30 bin kişiye ücretsiz psikolojik destek vermek.
Yıllardan beri Bursa'da çocuk, ergen ve yetişkinlere danışmanlık hizmeti veren 'gezgin' psikolog, "Bir saatte bir hastaya bakıyorum. Aynı süre içinde 200 kişiye yardımcı olabilirim" diye düşünmüş.
Kireççi'nin turu, 23 Eylül'de Bilecik'te başlayacak. 29 Aralık'ta İstanbul'da sona erecek. Yakıt masrafı bir işadamı tarafından üstlenilen Kireççi, temas kurduğu valilikler ve belediyeler aracılığıyla 'insan ve dikkat yönetimi'yle ilgili ücretsiz seminerler verecek. Türkiye'de psikolojik sorunların had safhaya geldiğini öne süren Kireççi "Ülke olarak sorunlarımız çok. Ancak kaynağımız da çok. Kaynak, insanın kendisi, özbilinci ve özgüvenidir" dedi.