Google'dan Piri Reis'e özel logo

Google'dan Piri Reis'e özel logo
Google'dan Piri Reis'e özel logo
Google, denizci ve haritacı Piri Reis'e özel logo hazırladı.

İSTANBUL - Google ana sayfasındaki "doodle" olarak adlandırılan logoda, Piri Reis'in Güney Amerika'yı gösteren dünyaca ünlü haritasına yer veriliyor.

UNESCO 2013'ü, Piri Reis'in Dünya Haritası'nın 500'ncü yılı ilan etmişti.

Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/112845011284501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  :) - Alp_Kemal

  Bunu haber yaparken lütfen bu uygulamanın sadece google Türkiyede olduğunuda yazarsanız daha doğru bilgilendirme yapmış olursunuz. Girdiğiniz google'ın com.tr uzantılı olduğunu unutmayın lütfen. Onlarca google var ingiltereden veya almanyadan girdiğiniz zaman Piri Reisin haritası yok. neden ? İngilterenin google uzantısı co.uk yani google.co.uk şeklinde eskaza Almanyanın google.de şeklinde. Medyada tüm dünya google sayfasını açtığı zaman Piri Reisin haritasını görüyor kanısı oluşmuş. Malesef yanlış sadece biz görüyoruz. E bizde biliyoruz zaten kime neyi tanıtıyor anlamadım.