Google'ın mucidine davet: Yeriniz hazır

Google'ın mucidine davet: Yeriniz hazır
Google'ın mucidine davet: Yeriniz hazır
Türkiye'deki resmi ziyaretlerini sürdüren internetin mucitlerinden Google Başkan Yardımcısı Vinton Gray Cerf, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile görüştü.

Google’ın akıllı gözlüğünü deneyen Bakan Ergün, Google’ı Gebze Muallimköy’de kurulacak Bilişim Vadisi’ne davet etti. Ergün, “Bilişim Vadisi’nde arazi planlama çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki yıl firmalara tahsise başlıyoruz. Google’ın da yeri hazır. Bekliyoruz” diye konuştu. Bakan Ergün, 10 yıldır Ar-Ge desteklerini Türkiye ’de arttırmak için büyük çaba harcadıklarını kaydederek, 2023 yılında 2 trilyon dolar milli gelire ulaşmayı, bunun da yüzde 3’ünü Ar-Ge’ye ayırmayı hedeflediklerini belirtti. Google Başkan Yardımcısı Cerf ise ortaokul öğrencilerinden başlayarak yazılım ve kod geliştirme konusunda müfredata ders konulmasının faydalı olacağını dile getirdi.


  http://www.radikal.com.tr/115952311595232

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gelmez - GaletaUnu

  Demek ki bizim bir teknoloji bakanımız varmış. Cebit açılışı Erol Egemen yapınca merak etmiştik kendisini. Google'ın Türkiye'ye ofis açması demek gerçekten büyük bir adım olur. Ancak şöyle bir şey var; Google Bilişim Vadisine gelmez. Kendi bilişim vadisini getirir. O yüzden biraz havada kalmış bir olay. Uzun lafın kısası, gelmez arkadaş. Adamlar devlet gibi zaten. Elektriğini suyunu kendi üretiyor.

  muhafazakar yapımıza - hasanyılmaz

  aile filtresi kod yazılım geliştirmek,çok uygun düşer. cuk diye oturur