Görevden alınan müdüre 'çete' suçlaması

Görevden alınan İzmir Çevre ve Orman İl Müdürü Osman Tatar'ın çökertilen 11 kişilik şebekeyle bağlantıda bulunduğu ileri sürüldü.

İZMİR - Görevden alınan İzmir Çevre ve Orman İl Müdürü Osman Tatar'ın çökertilen 11 kişilik şebekeyle bağlantıda bulunduğu ileri sürüldü. Tatar hakkında, 'görevi kötüye kullanmak' suçundan hazırlanan fezleke savcılığa gönderilirken, adli soruşturma yapılıp yapılmamasına valiliğin karar vereceği belirtildi.
Polis geçen ekim 'varil' operasyonuyla işadamı Adem Gürel'i gözaltına aldı. Gürel'in başında bulunduğu çetenin, satın aldığı yağları, atık yağ ve solvent türevleriyle karıştırıp ucuza sattığı belirlendi. Dokuz zanlı tutuklanırken polis, Güler ile İzmir Çevre ve Orman İl Müdürü Osman Tatar'ın gayriresmi ortaklık içinde bulunduğunu belirledi. Şebeke üyelerinin, Tatar'la telefonla görüştükleri de saptandı. Önceki gün görevinden alınan Tatar, Güler'i tanıdığını doğruladı. Tatar, "Gürel, lisans verdiğimiz binlerce insandan biri. Normal prosedür içerisinde ne varsa o yapıldı. Telefon görüşmeleri bu nedenle" dedi.