Görevli değil gönüllü

Balıkesir Belediyesi İtfaiye Müdürü Fikret Tezcan ile Fen İşleri Müdürü Nazım Ergelen, zihinsel engelli çocuklara yüzme öğretiyor.
Haber: HİLMİ DUYAR / Arşivi

BALIKESİR - Balıkesir Belediyesi İtfaiye Müdürü Fikret Tezcan ile Fen İşleri Müdürü Nazım Ergelen, zihinsel engelli çocuklara yüzme öğretiyor. Tezcan ve Ergelen, aynı zamanda İtfaiye Sualtı Arama Kurtarma Timi'nde dalgıç. İki müdür, arama kurtarma ekibi kurmak isteyen kurum ve kuruluşlara da yardıma hazır.
Balıkesir İtfaiye Müdürlüğü görevine geçen yıl başlayan Fikret Tezcan, personeli sabah sporuna çıkardı, itfaiyenin halkla ilişkilerini geliştirmek amacıyla etkinlikler düzenledi, yangın konusunda okullarda ve işyerlerinde seminer verdirdi, sosyal aktivitelerle Balıkesirlilerin kalbini kazandı. Tezcan, Fen İşleri Müdürü Nazım Ergelen ile birlikte, Özel Yaşam Rehabilitasyon Merkezi'ndeki zihinsel engelli çocuklara gönüllü olarak yüzme kursu vermeye de başladı. İlk etapta dokuz çocuk, sekiz hafta yüzme eğitiminden geçirildi. Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yapan sosyal hizmet uzmanı Bilge Ergelen, Tezcan'a, çocuklara katkısı nedeniyle teşekkür ederken, "Beş yaşından 15 yaşına kadar zihinsel engelli çocuklarımız var. Suya ayaklarını bile sokmamışken, şimdi yüzebiliyorlar" dedi.
Tezcan da çocuklarla olmaktan mutlu: "İki yıldız dalgıç eğitmeniyim. Mesai saatleri dışında, Balıkesir İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi'ndeki arkadaşlar ile birlikte, isteyen vatandaşlara dalış eğitimi veriyordum. Zihinsel engelli çocuklara yüzme dersi vermem istenince, seve seve kabul ettim. Kurs alan çocuklardan bazıları önce suya girmeye korkuyor, alışınca da sudan çıkarmakta güçlük çekiyoruz."


    http://www.radikal.com.tr/7517017517010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.