Görgü tanığına ödül

28 Ağustos günü bir arkadaşının kına gecesinde nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla hayatını kaybeden Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Begüm Kartal'ın babası Hasan Kartal...

MALATYA - 28 Ağustos günü bir arkadaşının kına gecesinde nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla hayatını kaybeden Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Begüm Kartal'ın babası Hasan Kartal, kızının ölümüne neden olan silahı sıkan kişiyi bildirene ödül verecek.
Hasan Kartal dün yazılı bir basın açıklaması yaparak, Malatya'nın Adagören Köyü'nde meydana gelen olayla ilgili şöyle dedi:
"Acımız dinmek bilmiyor. Hukuka ve adalete olan saygımız ve güvenimiz sonsuz olmasına rağmen, fail ya da faillerin bulunup yargı önüne çıkarılmamış olması, umudumuzun giderek azalmasına neden oluyor. İnsanlarımızdan ve insanlıktan beklentilerimizi yitirmek istemiyoruz. Bu beklenti sadece kendimiz için değil, kamu vicdanının da tatmin olması ve adalete olan güven duygumuzun zedelenmemesi amaçını taşıyor. Bu olayla ilgili olarak bilgi sahibi olanları, bu yaşadığımız acının bir nebze olsun azalmasına katkıda bulunmaya davet ediyorum. Ailemize, güvenlik güçlerimize ve savcılığa bilgi verenler veya ihbarda bulunanlar, isimleri gizli tutulmak güvencesiyle maddi olarak ödüllendirilecektir. Jandarmanın 156 No'lu telefonuna ihbar etsinler."


    http://www.radikal.com.tr/7594467594460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.