Görgü tanıkları patlama anını anlattı

Görgü tanıkları patlama anını anlattı
Görgü tanıkları patlama anını anlattı
İstiklal Caddesi'nin yaşanan patlama anını görgü tanıkları anlattı.

İSTANBUL - İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada yaralı arkadaşını Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine getiren Müslim Sepetçi, patlamanın büyük bir şiddetle meydana geldiğini, canlı bombanın kendisini bir grubun içinde patlattığını söyledi. Seyyar satıcı arkadaşı Ferit Babamuradov'u hastaneye getiren ve olay yerinde yaralılara ilk müdahaleyi yapan Sepetçi, yaralılar arasında bir bebek arabası ve 1 çocuk gördüğünü söyledi.  Başka bir görgü tanığı ise sarı montlu parçalanmış bir ceset gördüğünü söyledi.Hastaneye kaldırılan Ferit Babamuradov'un kardeşi Kıvanç Babamuradov'un sırtından ve bacağından yaralandığını ifade etti. Türkmen olduklarını söyleyen kardeşi, "olayı duyar duymaz hastaneye koştuk" dedi.

Bir görgü tanığı istiklal Caddesi'nde yürüdüğü sırada arkasında patlama sesi duyduğunu ve yaralılar gördüğü belirtti. Görgü tanığının diğeri ise ölü ve yararlılar olduğunu ve çığlık sesi olduğunu belirterek gözyaşlarına boğuldu.

(Ezgi ÇAPA - Enver ALAS - Özgür EREN / DHA)

İstikal Caddesi'ndeki patlama uluslararası basında

GÖRGÜ TANIĞI : SANKİ BİNALAR YIKILACAKTI 

İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısının tanıklarından biri de 'Cumartesi Anneleri'nin cumartesi günleri Galatasaray Meydanı'nda yaptığı oturma eylemine katılmak üzere İstiklal Caddesi'nde bulunan Muzaffer Yedigöl. şunları anlattı: "Taksim'den Galatarasay'a doğru yürüyordum. Çetinkaya mağazasını geçmiştim ki büyük bir patlama oldu. Sanki binalar yıkılacaktı. Altımızda toprak sarsıldı. Tünel'e doğru koşmaya başladık. Yanımda koşan çocuk kulağından yaralanmıştı. Onun kanını gördüm. Ambulans istedim. Ancak büyük bir kargaşa ve kaos vardı. Kimin ne yaptığı belli değildi. O arada arkama döndüm. Baktım ki yerde altı yedi kişi yatıyordu." (İsmail Saymaz/ RADİKAL)

Taksim'de patlama: Ölü ve yaralılar var

İstiklal Caddesi'nde patlama sonrası ilk bilgiler

Taksim'deki canlı bomba saldırısı güvenlik kamerasında