Görme Engelliler de Tekel işçilerinin yanında

Görme Engelliler de Tekel işçilerinin yanında
Görme Engelliler de Tekel işçilerinin yanında
Ankara'da 13 gündür eylem yapan Tekel işçilerine bir destek de görme engellilerden geldi.

ANKARA'da eylem yapan Tekel işçilerine bir destek de görme engellilerden geldi. Altınokta Körler Derneği İstanbul Şubesi ve Türkiye Körler Federasyonu üyesi bir grup, bugün Cevizli'deki eski Tekel binası önünde basın açıklaması yaptı.

Kartal Cevizli'deki Tekel'e ait Tütün, Tütün Mamülleri Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş Genel Müdürlüğü Cevizli Yerleşkesi önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik görme engelli grup, Ankara'da eylem yapan Tekel işçilerine destek vermek için basın açıklaması yaptı. Türkiye Körler Derneği İstanbul Şubesi ve Altınokta Körler Federasyonu üyesi grup ellerinde pankartlarla hem kendi sorunlarını dile getirdi hem de Tekel işçilerine destek verdi. Açıklama başlamadan önce Tekelden emekli olduğunu söyleyen bir kadın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, “Benim çocuğum 30 yaşında nasıl iş bulacak, Başbakan Erdoğan'a sandık başında göstereceğiz. Tekel Cevizli'nin incisiydi, bugüne kadar başka hiçbir hükümet işçinin hakkını almadı” diye konuştu. TEKEL’den emekli öfkeli kadın güçlükle sakinleştirildi.

Yapılan açıklamada, Tekel işçilerinin yanında olunduğu ve desteklerinin devam edeceği belirtildi. Açıklamanın bir bölümü görme engelliler için okuma kolaylığı sağlayan kabartma kağıt üzerinden yapılırken, açıklamanın son bölümünde de Görme Engelli vatandaşların sorunlarının giderilmesi istendi. Görme Engellilerin, Tekel işçilerine destek için önümüzdeki Çarşamba günü Ankara'ya yürümeyi planladıkları öğrenildi. Eyleme CHP Kartal İlçe Örgütü de destek verdi.