Görünmez kazalar öldürdü

Sıradan bir günü yaşamak için evlerinden çıkan üçü çocuk dört kişi, 'inanılmaz' kazaların kurbanı oldu.
Zonguldak'ın Devrek ilçesinde önceki gün, Suat Karataş yönetimindeki kamyonun sağ arka aksı koptu.

ZONGULDAK/GAZİANTEP/KAYSERİ/İSTANBUL - Sıradan bir günü yaşamak için evlerinden çıkan üçü çocuk dört kişi, 'inanılmaz' kazaların kurbanı oldu.
Zonguldak'ın Devrek ilçesinde önceki gün, Suat Karataş yönetimindeki kamyonun sağ arka aksı koptu. Kurşun gibi fırlayan tekerlek, önce yol kenarında minibüs bekleyen 42 yaşındaki Havva Koçak ve kızı Yeliz'e ardından 24 yaşındaki Ercan Kocasoy'a çarptı. Çarpmanın hızıyla şarampole düşen üç kişiden 10 yaşındaki Yeliz Koçak olay yerinde öldü. Ağır yaralı annesi ise Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybeti. Ercan Kocasoy'un durumu ağır. Şoför Karataş gözaltına alındı. Havva Koçak'ın, eşi hasta olduğu için evlere temizliğe giderek ailesini geçindirdiği öğrenildi.
Gaziantep'te de Eyyüp Tolunay yönetimindeki otomobil ile Ahmet Bozhüyük'ün idaresindeki otomobil çarpıştı. Tolunay'ın otomobili kontrolden çıkarak kaldırımda yürüyen anne 43 yaşındaki Zübeyde Çanak ve 1 yaşındaki oğlu Metin'e çarptı. Bir bacağını kaybeden anne ile oğlu yaşam destek ünitesine bağlandı. Her iki sürücüsü de kazadan yara almadan kurtuldu.
Tetris oynuyordu
Kayseri'nin Talas ilçesinde yaşayan Murat, dün sabah annesi Elif Durdu'dan izin alıp dışarı, oynamaya çıktı. Elinde tetrisle oynaya oynaya merdivenlerden inen Murat, komşu kadınlar tarafından 'Dikkatli ol' diye uyarıldıktan kısa bir süre sonra apartmanın girişindeki camlı ahşap kapıya çarptı. Kırılan kapı camı kalbine ve başına saplandı. Ağır yaralanan altı yaşındaki Murat, kaldırıldığı hastanede öldü.
Dün İstanbul Ümraniye Yukarı Dudullu Mahallesi'ndeki evlerinde oyun oynayan Şehriban Y. ise bir ara kardeşlerinin yanından ayrılarak diğer odaya geçti. Boynuna, bir ucu kapı koluna bağlı ip dolanan küçük kız, dengesini kaybederek yere düştü. Hastaneye kaldırılan 12 yaşındaki Şehriban kurtarılamadı.
(dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/8472418472410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.