Görüntü başkan ses Başbakan!

Görüntü başkan ses Başbakan!
Görüntü başkan ses Başbakan!
Trabzon'da düzenlenen Kanuni Sultan Süleyman'ın doğumu nedeniyle yapılan etkinliği Başbakan Erdoğan'ın sesi damga vurdu

TRABZON - Kanuni Sultan Süleyman'ın doğumunun 518'nci yıldönümü, Trabzon'da düzenlenen anma etkinliğiyle kutlandı. Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ali Baki kürsüde konuşmaya çalışırken, hoparlörden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın sesi yükseldi. Bir süre sonra telsiz mikrofondan kaynaklandığı belirlenen sorunun çözülmesi sonrasında konuşan Prof.Dr. Baki, "Sayın Başbakanımız da törenimize katıldı. Kendisini alkışlıyoruz" diyerek espri yaptı.

Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, çocukluğunun ve eğitim döneminin geçtiği Trabzon'da düzenlenen etkinlik kapsamında belediye eski binası önünde toplanan kalabalık, mehter takımının marşları eşliğinde, Ortahisar Mahallesi'ndeki Kanuni Evi önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe at üzerinde katılan ve Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandıran kişi vatandaşların ilgi odağı oldu. Trabzon Valisi Recep Kızılcık ile Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, vatandaşlar ve öğrenciler de yürüyüşe eşlik etti. Törende Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandıran kişi ve yaverleri mehteran takım eşliğinde İstiklal Marşı'na eşlik etti.


BAŞBAKAN KATILMADI AMA SESİ HOPARLÖRDEN YÜKSELDİ

Kanuni Evi önünde son bulan yürüyüşün ardından konuşmak için kürsüye çıkan Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ali Baki zor anlar yaşadı. Prof. Dr. Baki konuşmaya başladığı sırada, hoparlörden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi duyuldu. Şaşkınlığa ve gülüşmelere neden olan gelişmeden sonra Prof. Dr Ali Baki tekrar konuşmaya çalıştı ama hopalörlerden yine Başbakan'ın sesi yükseldi ve bu durum bir süre devam etti.

Teknisyenlerin telsiz mikrofonu değiştirmesiyle sorunun çözülmesi üzerine konuşabilen Prof. Dr. Baki, "Görüyorsunuz, sayın Başbakanımız da törenimize katıldı. Kendisini alkışlıyoruz" diyerek espri yaptı. Baki'nin günün anlam ve önemine ilişkin konuşması sonrasında katılımcılara geleneksel Kanuni Pilavı ikram edildi. (dha)