Görüntülü tecavüz böyle gizlenmiş!

Görüntülü tecavüz böyle gizlenmiş!
Görüntülü tecavüz böyle gizlenmiş!
Aydın'da zihinsel engelli 10 yaşındaki S.S.'ye, annesinin yanında 70 yaşındaki Ali Y.'nin tecavüz ederken çektiği görüntüler, tecavüzcünün ölümünden sonra ortaya çıktı. Dava, engelli S.S.'ye 'bakire' raporu vererek sanığın serbest kalmasına neden olan doktor ile kızlarına tecavüz edildiğini gizleyen anne ve baba hakkında hazırlanan yeni iddianameyle yeni boyut kazdı

AYDIN - Aydın'da yaşanan skandalda her şey, Almanya'da emekli olduktan sonra kente yerleşen 70 yaşındaki Ali Y.'nin, 2011 yılında gittiği hastanede, görme engelli 53 yaşındaki Remzi S. ve ailesiyle tanışmasıyla başladı. Hastanede aileye yardım eden Ali Y., daha sonra evine davet etti. Remzi S., eşi 32 yaşındaki Nurcan S., oğlu 14 yaşındaki H.S. ve zihinsel engelli kızı 10 yaşındaki S.S.'ye evinde misafir eden Ali Y., aileyle görüşmeyi sürdürdü.
Çektiği porno görüntüleri yurt dışına sattığı öne sürülen Ali Y., bu görüşmeler sırasında dostluğu ilerletti ve Nurcan S. ile aşk yaşamaya başladı. Bu ilişkiler sırasında Ali Y., annesinin yanında zihinsel engelli S.S.'ye tecavüz etmeye başladı.


YURT GÖREVLİLERİ FARK ETTİ


Bir ilkokulun engelli sınıfında eğitim gören S.S. bir erkek öğrenci tarafından taciz edilince okul müdürü durumu polise bildirdi. Soruşturma başlatılırken, aileyle görüşüldü ve S.S., geçen yıl yetiştirme yurduna gönderildi.
Yetiştirme yurdunda bir kadın görevli, S.S.'nin cinsel içerikli konuşmalar yapmasından şüphelenip onunla konuştu. S.S., bu konuşmaları, ailece görüştükleri ve kendisine 'dede' diye hitap ettiği Ali Y.’den öğrendiğini, annesinin çoğu zaman Ali Y. ile cinsel ilişkiye girdiğini, yaşlı adamın sık sık kendisiyle uyuduğunu söyledi. Yurttaki yetkililer de bu durum karşısında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Soruşturma başlatan savcılık, S.S.’nin sağlık kontrolünden geçirilmesine ve Ali Y. ile küçük kızın anne ve babasının ifadelerine başvurulmasına karar verdi. Zihinsel engelli S.S.'ye geçen aralık ayında hastanede yapılan kontrolde 'bakire' raporu verildi.


AĞIR CEZADA DAVA AÇILDI


Savcılık, S.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Ali Y., kızlarına yapılana göz yumdukları iddiasıyla Nurcan ve Remzi S, çifti hakkında 'çocuğun basit cinsel istismarı' suçlamasıyla işlem başlattı. Geçen 27 Şubat’ta gözaltına alınan Ali Y., tecavüz iddialarını reddetti. Mahkeme 'çocuğun basit cinsel istismarı' kapsamında Ali Y.'ye adli kontrol uygulayarak serbest bıraktı. İddiaları reddeden Nurcan ve Remzi S. çifti de delil yetersizliğinden serbest kaldı.
Aydın 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması 24 Nisan’da yapıldı. Zihinsel engelli S.S. mahkemede verdiği ifadesinde Ali Y.’nin, annesiyle birlikte olduğunu, aynı şeyleri annesinin yanında kendine de yaptığını daha sonra da birlikte uyuduklarını söyledi. S.S., ayrıca annesinin başkalarıyla da birlikte olduğunu, Ali Y.'nin kendisine verdiği parayı da babası Remzi S.’nin aldığını anlattı.
S.S.'nin suçlamalarını reddeden Ali Y., 1992 yılından buyana yalnız yaşadığını, S.S.’nin kendisine 'Dede' dediğini, ona hediyeler ve para verdiğini, ancak beş kez prostat ameliyatı olduğu için cinsel hayatının olmadığını öne sürdü.
Nurcan ve Remzi S. çifti de suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti duruşmayı bazı eksik evrakın tamamlanması için önümüzdeki eylül ayına erteledi.


ÖLÜNCE GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI


Tutuksuz yargılanan ve adli kontrole tabi tutulan Ali Y., geçen 7 Ağustos’ta, kalp krizi geçirdi. Kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Hakkında dava devam ederken ölen Ali Y. Aydın'da toprağa verildi.
Ali Y.'nin ölümünden hemen sonra da S.S.'ye tecavüz görüntülerini ortaya çıktı. Kimliği belirsiz kişilerce ortaya çıkarılan, Ali Y.'nin annesi Nurcan S.'nin yanında zihinsel engelli S.S.'ye tecavüz ederken çektiği görüntülerin bulunduğu CD savcılığa ulaştırıldı.
Yapılan incelemede, görüntülerdeki kişinin Ali Y. olduğu, zihinsel engelli S.S.’ye annesi Nurcan S.’nin yanında tecavüz ettiği bunu da görüntülediği belirlendi. Görüntüleri inceleyen savcılık, suçun vasfının değiştiğine hükmederek, S.S.'ye 'bakire' raporu veren doktor hakkında soruşturma başlattı.
Şimdi dava, zihinsel engelli S.S.'ye Ali Y.'nin tecavüzünü bildikleri halde gizlemeye çalışan anne ve babasıyla, 'bakire' raporu veren doktor hakkında hazırlanan ek iddianame ile yeni boyut kazındı.
Bu arada Ali Y.'nin daha önce de benzer şeyler yaptığı ve çektiği görüntüleri Almanya’da sattığı iddia edilirken bu yönde de araştırma başlatıldı. (dha/Cem ULUCAN)


  http://www.radikal.com.tr/114667711466778

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  eğitim şart! - elifarzella

  nasıl bir eğitim? hep eğitim şart diyoruz ama toplumsal olarak en iyi eğitimi(!) almış olarak gördüğümüz doktorun yaptığı şey bence buradaki en vahim olay. çocuklar öğretmenlerine, akrabalarına, arkadaşlarına, ailelerine, çevrelerine sarılamıyorlar. herkes aman biz karışmayalım diye kaçıyor. tamamen sistem meselesidir bu. yazının en başından okuyup aşağıya indikçe belli durum. yoksul bir aile. varlıklı bir adam. ve muhtemelen kapıya dayanmış haciz memurları. işte kapitalizmin gerçeği.

  Zihniyet - uzayda bir yer

  Söyleyecek söz bulamıyorum. Sen tecavüzcüleri 5 yıl 10 yıl ceza verip dışarı çıkartırsan olacağı bu. Fikrini ifade eden insanlar yıllarca içerde tutuluyor, çocuklara tecavüz etmekten çekinmeyen insanlar 3 5 yıl yatıp iyi halden çıkıyor. Bozulmuş yargı sistemi, insanlara suçu cazip kılıyor. Müebbet yada idam olduğunu bilse sonunda, bu kadar kolay suç işlemez insan. Annesi, babası, doktor ve olayla ilgili herkes suçlu. Savcılıkta suçlu. Doğru düzgün bi soruşturma olsaydı, olaylar bu raddeye gelmeden, suçlular cezalandırılırdı.

  ... - xyuıop

  herkesin çocuk sahibi olma hakkı olmamalı. hapis cezası ver sonra çıksın bu reziller. anne-baba ve doktor ömür boyu müebbet alacak mı? nerde...

  bırakın - smhbhdr

  insanlığımdan utandım... allah kahretsin sizi...

  ne adaleti pakistan kılıklı bir yaşamda adalet mi arıyorsunuz - demlicay2011

  cumhuriyetin kalıntılarıda olmasa hepiniz bir hiçsiniz. tabi avrupa mallarınıda unutmayalım. iletişim sisteminiz windows 8 mi yoksa başka bir şeymi mersedes mi audimi mistubishimi arçelikmi klimanız. bu sorulara yanıt verin ey savcı ve hakimler. dünya üretsin siz yeyin. bu mu adalet. sistemin çökmüşlüğü içinde kıvranıyorsunuz. sonra emekli olunca anı yazıyorsunuz. bu afganistandan beter bir durum. dua ve şükür edin dünya liderlerine sizin rahat yaşamanız için insanlar gece gündüz çalışıyor. sizde binlerce davadan vatandaşamı devletemi diye ayrım yapıyorsunuz. bunu biliyorum. istatistikler bana herşeyi fısıldar. kime koruma vereceğinizide biliriz.

  AK PARTİ İKTİDARI DÖNEMİNDE - pispor

  Başta işçi cinayetleri (yani iş kazasında ölen emekçiler)kadın cinayetleri (sokak ta öldürülen kadınlar) çocuklara yapılan cinsel istismar geçmişteki hükümetler dönemimden daha fazla diğer cinayetleri saymıyorum

  Sözde anne-baba - Selimserincan

  Sapıkla bir olup hem kendini hem kızını kirlettiren sözde bir anne.Baba o sırada ne halt yiyor belli değil.Ne günlere kaldık.Bunlar hep cehaletin,eğitimsizliğin ürünü.Bilinçli,kendini yetiştirebilmiş anne baba hiç bir zaman böyle bir hataya düşmez.Eğitim şart.