Görüntülü tecavüz davasında anne görüldüğü yerde tutuklanacak

Görüntülü tecavüz davasında anne görüldüğü yerde tutuklanacak
Görüntülü tecavüz davasında anne görüldüğü yerde tutuklanacak
Aydın'da zihinsel engelli 10 yaşındaki kızı S.S.'ye, kendisinin yanında 70 yaşındaki Ali Y.'nin tecavüz etmesine göz yummakla suçlanan anne Nurcan S. hakkında mahkeme tutuklama ve yakalama kararı çıkarttı.

AYDIN - Almanya’da emekli olduktan sonra Aydın’a yerleşen ve 2011 yılında gittiği hastanede, görme engelli 53 yaşındaki Remzi S. ve ailesiyle tanışan 70 yaşındaki Ali Y., aileyi evine davet etti. Hastanede aileye yardımda bulunan Ali Y., bir süre Remzi S., eşi 32 yaşındaki Nurcan S., oğlu 14 yaşındaki H.S. ve zihinsel engelli kızı 10 yaşındaki S.S.’yi evinde misafir etti. Aileyle görüşmesini sürdüren Ali Y., iddiaya göre Nurcan S. ile ilişki yaşamaya başladı. Bu ilişki sırasında Ali Y., annesinin yanında zihinsel engelli S.S.’ye de tecavüz ettti. ve küçük kızla ilişkisini sürdürdü. Bir ilkokulun engelli sınıfında eğitim gören S.S., bir erkek öğrenci tarafından taciz edilince okul müdürü durumu polise bildirdi. Soruşturma başlatılırken aileyle görüşüldü ve S.S., geçen yıl yetiştirme yurduna gönderildi.

 

Görüntülü tecavüz böyle gizlenmiş!GÖREVLİLER FARK ETTİ


Yetiştirme yurdunda bir kadın görevli, S.S.’nin cinsel içerikli konuşmalar yapmasından şüphelenip kendisiyle konuştu. S.S., bu konuşmaları ailece görüştükleri ve kendisine ’dede’ diye hitap ettiği Ali Y.’den öğrendiğini, annesinin çoğu zaman Ali Y. ile cinsel ilişkiye girdiğini, yaşlı adamın sık sık kendisiyle yattığını söyledi. Yurttaki yetkililer bu durum karşısında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan savcılık, S.S.’nin sağlık kontrolünden geçirilmesine ve Ali Y. ile küçük kızın anne ve babasının ifadelerine başvurulmasına karar verdi. Zihinsel engelli S.S.’ye geçen aralık ayında hastanede yapılan kontrolde ’bakire’ raporu verildi.


İDDİAYI REDDETTİLER, SERBEST KALDILAR


Savcılık, S.S.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Ali Y., kızlarına yapılana göz yumdukları iddiasıyla da Nurcan S. ve Remzi S. çifti hakkında ’Çocuğun basit cinsel istismarı’ suçlamasıyla yasal işlem başlattı. Geçen 27 Şubat’ta gözaltına alınan Ali Y., tecavüz iddialarını reddetti. Mahkeme ’Çocuğun basit cinsel istismarı’ kapsamında Ali Y.’yi adli kontrollü olarak serbest bıraktı. İddiaları reddeden Nurcan S. ve Remzi S. çifti de delil yetersizliğinden serbest kaldı.

''CİNSEL HAYATIM YOK'' DEDİ

Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması geçen 24 Nisan’da yapıldı. Zihinsel engelli S.S. mahkemede verdiği ifadesinde Ali Y.’nin, annesiyle birlikte olduğunu, aynı şeyleri annesinin yanında kendisine de yaptığını daha sonra da birlikte uyuduklarını söyledi. S.S., ayrıca annesinin başkalarıyla da birlikte olduğunu, Ali Y.’nin kendisine verdiği parayı da babası Remzi S.’nin aldığını anlattı. S.S.’nin suçlamalarını reddeden Ali Y. 1992 yılından buyana yalnız yaşadığını, küçük kızın kendisine ’dede’ dediğini, ona hediyeler ve para verdiğini, ancak beş kez prostat ameliyatı olduğu için cinsel hayatının olmadığını öne sürdü. Nurcan S. ve Remzi S. çifti de suçlamaları reddetti. Mahkeme, eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı 4 Eylül 2013 tarihine erteledi.

ÖLÜNCE GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Tutuksuz yargılanan Ali Y., geçen 7 Ağustos’ta kalp krizi sonucu öldü. Aydın’da toprağa verildi. Ali Y.’nin telefonunda, ölümünden hemen sonra da S.S.’ye tecavüz ettiği görüntüler ortaya çıktı. Savcılık tarafından incelemeye alınan görüntülerde Ali Y.’nin, Nurcan S.’nin yanında zihinsel engelli S.S.’ye tecavüz ettiği belirlendi. Savcılık, suçun vasfının değiştiğine dikkat çekip, S.S.’ye ’bakire’ raporu veren doktor hakkında da soruşturma başlattı.

TUTUKLAMA İSTEMİYLE YAKALAMA KARARI
Zihinsel engelli S.S.’ye Ali Y.’nin tecavüzünü bildikleri halde gizlemeye çalışan anne ve babayla, ’bakire’ raporu veren doktor hakkında hazırlanan ek iddianame ile yeni boyut kazanan dava, geçen hafta Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, duruşmaya katılmayan anne Nurcan S. hakkında tutuklama istemiyle yakalama kararı verdi. Dava eksiklerin tamamlanması için 4 Ekim 2013 tarihine ertelendi. Anne Nurcan S.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı. (dha/Cem ULUCAN)