Göstere göstere eğitecekler

ABD'de 22 bin okulda uygulanan 'öğrenci merkezli görsel ağırlıklı program', 2004-2005 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak Gör-Bil İlköğretim Okulu'nda (Görsel ve Bilimsel Özel Okulları) ilk kez uygulanacak.

İSTANBUL - ABD'de 22 bin okulda uygulanan 'öğrenci merkezli görsel ağırlıklı program', 2004-2005 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak Gör-Bil İlköğretim Okulu'nda (Görsel ve Bilimsel Özel Okulları) ilk kez uygulanacak.
Okulun Acıbadem'deki binasında 20 derslik var. Dersler 12 kişilik sınıflarda verilecek. En fazla 280 öğrencinin alınacağı okul, öğretmenlerini de görsel eğitim sistemi kursundan geçiriyor. Öğrencilerin sekiz yıl boyunca her gün iki saatlik İngilizce eğitimi alacaklarını belirten okulun kurucusu Arda Gedik, okulun eğitimini şöyle anlattı:
"Öğrenciye hücrenin bölünmesi anlatılırken, onu canlı şekilde izlettiğinizde kesinlikle unutulmaz bir hale geliyor. Müfredattaki her konunun görsel malzemesi var."
2004-2005 eğitim-öğretim yılında dört sınıfla eğitime başlayacak butik okulun ücreti 7 milyar 900 milyon. Yıllık yemek ücreti ise, 1 milyar 370 milyon lira.