Gösterici polis kurşunuyla öldü

Bağcılar'da yasadışı gösteri yapan grubu dağıtmak isteyen güvenlik güçlerinin açtığı ateşte bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. Ölen inşaat işçisi Atilla G.'nin babasının polis olduğu belirlendi.

İSTANBUL/GAZİANTEP - Bağcılar'da yasadışı gösteri yapan grubu dağıtmak isteyen güvenlik güçlerinin açtığı ateşte bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. Ölen inşaat işçisi Atilla G.'nin babasının polis olduğu belirlendi.
Fatih Mahallesi'nde dün toplanan bir grup, PKK lehine slogan atıp, yürüyüş yaptı. Olay yerine gelen polislerin üzerine molotofkokteyli atan grup bir polisin yaralanmasına neden oldu. Bunun üzerine polis havaya uyarı ateşi açtı. Göstericiler molotofkokteyli atmaya devam ederken göğsüne dört kurşun isabet eden 19 yaşındaki Atilla G. öldü, 15 yaşındaki M.O ise yaralandı.
Ölen Atilla G.'nin Gaziantep'in Nizip ilçesinde görev yapan polis memuru H.G.'nin oğlu olduğu ve liseden ayrılarak inşaatlarda çalışmak için İstanbul'a geldiği ortaya çıktı. H.G.'nin dört çocuğundan biri olan Atilla G.'nin ölüm haberi Nizip'te oturan ailesine ulaşınca, baba H.G., cenazeyi almak üzere İstanbul'a hareket etti.
Atilla G.'nin bir yakını ise "İnşaatta çalışıyordu. Terör olaylarına, gösterilere karıştığını sanmıyoruz, belki oradan geçerken olmuştur. Daha 19 yaşında, gözü bile açılmamış. Terör gösterisiyle ilgisi olamaz" diye konuştu.
Öte yandan, İstanbul Şişli'de dün yasadışı bir gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. 16'sı çocuk toplam 42 gösterici gözaltına aldı. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7590377590370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.