Göstericiler dağıtıldı, meydan polise kaldı

Göstericiler dağıtıldı, meydan polise kaldı
Göstericiler dağıtıldı, meydan polise kaldı
Gezi Parkı eylemlerine neredeyse 24 saat boyunca gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale eden polisler, olayların durulmasının ardından Taksim Meydanı'nda top oynadı. Bazı polisler de kaldırımlara yan yana yatarak uyumayı tercih etti.

İSTANBULTaksim Gezi Parkı eylemlerine dün gün boyu gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale eden polisler, ara sokaklarda direnişi sürdüren göstericilerle sabah saatlerine dek çatıştı.  Olayların durulmasının ardından,  çevik kuvvet polislerinin bazıları Taksim Meydanı'nda top oynarken, bazıları ise kaldırımlara yan yana yatarak uyumayı tercih etti.

Taksim Meydanı ve çevresinde dün sabah saatlerinden itibaren aralıksız devam eden polis müdahalesi bugün sabah saatlerinde sona erdi. Çevik kuvvet ekipleri günün aydınlanmasıyla Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı çevresinde top oynarken, bazıları da beton zemine ve kaldırımlara yan yana yatarak uyudu.


ANIT ÖNÜNDE 8 SAAT BEKLEDİ
Elinde Türk bayrağı bulunan 63 yaşındaki emekli Makine Mühendisi Mustafa Mistili yaşanan olayları protesto etmek için sabah 08.00'a kadar Cumhuriyet Anıtı önünde bekledi.


BARİKAT ÖNÜNE TÜRK BAYRAĞI ASTILAR
Eylemcilerin Taksim Meydanı'ndan uzaklaştırılmasının ardından, yaklaşık 20 gösterici Mete Caddesi'ndeki barikatın önüne Türk bayrağı açarak bekleyişini sürdürdü.

Gezi Parkı'nda bekleyiş sürereken Taksim Meydanı'nda durum oldukça sakin. Gezi Parkı'ndaki eylemciler güne kahvaltıyla başlarken bazı eylemciler ise uyudu. Öte yandan Gezi Parkı'nda yağmur etkili olduğu da görüldü. Parkta kalan bazı eylemciler yağmur nedeniyle eşyalarını topladı.


İHSAN YALÇIN – HAKAN KAYA / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113726411372648

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Son Gündem. - Clear

  Gezi Parkı,Chapullers'a,Taksim Meydanı da polislere kaldı.Hadi bakalım çağrıyı yineleyin ve yenileyin "Chapullers pabucu yarım,çık dışarıya top oynayalım" ve "Pooolis pabucu yarım,hadi topu birlikte oynayalım".Nasıl? Araya birilerinin dalmasına fırsat tanımadan...Daha kardeşçe,öyle değil mi?

  tiyatro oyunu yok mu? - gokhangokhan

  Dün olduğu gibi bugün de bir tiyatro oyunu sergilenecekse haberimiz olsun izlemeye gidelim. "marjinal polisler polislere molotof atıyor" "Kendini söndürebilen toma aracı nasıl da yanıyor"

  NE OLDU EYLEMCİLERE NERDELER - yilmaz-usb

  Hani ölmek var dönmek yok diyordunuz.Boş kabadaylıgınızın sonu yok.Gidin evinize bu işten vazgeçin.Sizden direnişçi falan olmaz.Direniş dedigin sonuç alınıncaya kadar devam edilir.

  ne içindi - erdemuss

  polisler değil, çocukları huzurla oynasın o meydanlarda diye değil mi bu direniş, bunu ne zaman anlayabilecekler acaba ?

  Aferin! - Benim memleketim

  Bu insanlar polis olimpiyatlarına katılıp bu vatana altın madalyalar getirseler, dün taksimde tekerlekli sandalyedeki arkadaşımızı 40 sene sırtlarında taşısalar, bu halk onları affetmeyecek.!!! Bu insanlar Mevlana'nın , Yunus Emre'nin, Pir Sultan Abdal'ın ayak bastığı topraklarda bu zalimliği kimden öğrendiler onu canım acıyarak soruyorum.

  Polis ne yapsın Radikal? - kedimlig

  İstifa mı etsinler.. Meydan onlara kalmış yok top oynamış.. Lanet olsun. Direnişçiler Medya araçlarını yaksın haklı direniş olur.. Ama bir polis gazeteciyi uyarsa basına müdahale. Gerekli uyarıyı yapamıyor Radikal. Şiddetin her türlüsü kötü diyemiyor. Günlerdir bekliorum.. Yok!

  haydi teyze - #sintayyip

  Bir teyze cikip kessin sunlarin topunu, dalga gecer gibi milletle top oynuyorlar! Yanlarinda mi getirmisler lazim olur diye?