Göstericiler dozerle polis aracını kovaladı

Göstericiler dozerle polis aracını kovaladı
Göstericiler dozerle polis aracını kovaladı
Ankara'da cami- cemevi projesine karşı yürüyen gruptan bir eylemci, iş makinasıyla 'Akrep' adı verilen polis aracını kovaladı.

ANKARA - Ankara Tuzluçayır'da cami- cemevi projesine karşı dün akşam düzenlenen miting ardından inşaata yürüyen eylemcilere polis müdahale etti. Eylemci grup, polisin müdahalesine taş ve havai fişeklerle karşılık verdi.

Bir eylemcinin sosyal paylaşım sitesinde yüklediği görüntülerde bir iş makinası 'Akrep' adı verilen polis aracını bölgeden uzaklaştırırken görülüyor.

'Tuzluçayır Direniş ve Dayanışma Çadırları' adıyla açılan internette açılan sayfaya yüklenen görüntülerde 'Akrep' adı verilen polis aracının eylemcilerin bulunduğu alana geldiği; eylemciler tarafından kontrolü ele geçirilen iş makinesinin ise, polis aracını kovaladığı görülüyor. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1155650115565010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Arzedilen nedir? - Dedemkorkut

  Müthiş sevinçliyiz.Hatta mutluluktan uçuyoruz. Boru değil, artık polisleri bile kovalayabiliyoruz. Korkutup kaçırtabiliyoruz. Büyük başarı! Üstelik bu ülkede demokrasi de yok! Bütün bunları, başımızda diktatör, astığı astık, kestiği kestik bir başbakan varken yapıyoruz. Olmasaydı kimbilir daha neler yapardık mı, demem lazımdı burasını çıkaramadım!

  Hepinizi çok seviyorum - durden

  Bu ülkeyi bu talan, bu soygun ve binlerce olumsuzluğa karşı bu güzel insanlardır yaşanır kılan...

  Son gülen iyi gülermiş - velmas75

  Vatandaşın aracına aynı müdahaleyi Polis yapmış olsa, görüntünün algılaması nasıl olurdu? Polis vatandaşı kovaladı diye başlıkmı atılırdı yoksa, Polis saldırdı faşist AKP nin polisi insan değerini hiçe saydı diyemi başlık atılırdı? Neyse birilerinin gazı alınmış. Arkadaşları hakim karşısına çıkınca, yargılamanın Nedenini bilmiyor olacak..

  NE DEMİŞLER - pispor

  Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır

  Şartlar eşit olunca - vesmolla

  allah allah nidalarıyla halka saldıran polis şartlar eşit olunca kaçmanın destanını yazıyor :)

  Polis ve cinayetler - M. L.

  Burada olayi polis kiskirtti. Fetullahin projesine karsi cikan alevi arkadaslar sadece protesto haklarini kullanmisdi. Buna ragmen ilk saldiran ve plastik mermi ve gaz kullanan polis oldu. Gezi olaylarinda hala ölen insanlarimizin hesabini veremiyen polisi savunmak ayri bir mesele. Dincileri yürüyüs yapmislardi abd konsoloslugu karsisinda ve ne ilginc buna göz yumulmusdu ve hatta barikatlari polisin kendisi kaldirmisdi. Ayni polis sünni olmayanlari veya islamci olmayanlari ellerinden gelse öldürecek.

  Dinsizin hakinda imansiz gelir :) - Dayflame

  Hep onlar mi kovaliyacak! Birazda bizimkiler kovalasin :))