Göstericiler iş makinesi ele geçirdi!

Göstericiler iş makinesi ele geçirdi!
Göstericiler iş makinesi ele geçirdi!
Göstericiler İnönü Stadı'nın yıkımı için bölgede bulunan bir iş makinasını ele geçirdi

İSTANBUL - Göstericilerin direksiyonuna geçtiği kepçe Beşiktaş istikametine ilerliyor. Kepçenin üzerinde 10'a yakın gösterici bulunuyor. Kepçenin TOMA 'ya doğru ilerlemesi üzerine polis gaz bombası attı. Ancak gaz bombası kepçenin ilerleyişine engel olamadı.

Kepçeyi ele geçiren aktivistler araca birde isim buldu. Kısa adı POMA olan ‘Polis Olaylarına Müdahale Aracı’ göstericilerle polis arasında kurulan barikatta kullanıldı. (ajanslar)


  ETİKETLER:

  Beşiktaş

  ,

  İstanbul

  ,

  TOMA

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/113601311360134

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  helal - 9950018

  helal olsun...elinize sağlık

  Polis Olaylarına Müdahale Aracı - Gerçekten Çok Yerli Yerinde Bir Laf - halukaka

  Polis adım attığı her yeri talan ediyor (kinaye değil dostlar, gerçek). İnsanların balkonuna, arabasının içine, camından oturma odasının içine gaz bombası atıyor. Evlerin, dükkanların, kafelerin, özel mülklerin kapısı kırılıyor içeri kadar giriliyor. Evlatlarımıza, kardeşlerimize işkence ve zulüm yapılıyor. Belki hala bilmeyen vardır açıklayayım: 45 kiloluk kızları her biri 100 kiloluk 20 polis ortaya alıp coplarla tekmelerle dövüyorlar. Tıfıl genç çocukları polis ve sivil görünümlü ve ne olduğu belirsiz eli sopalı kişiler (ki sayıları en az polis kadar) tekme tokat dövüyor. Yakın mesafede gençlerimizin kafasına gaz bombası kapsülü ateşleniyor (bomba atar benzeri gaz bombası tüfeğinden). Bu şiddetten kaçan gençler CAN HAVLİYLE restoranlara, kafelere, alışveriş merkezlerine, camilere, kısacası onlara kapılarını açan her yere dalıp sığınıyorlar. Ama AKP'nin şakşakçıları kalkıp bu gençlerle ilgili CAMİYE AYAKKABILARIYLA GİRDİLER diye haber yapabilecek kadar alçalıyor. Soruyorum size BU NEYİN KAFASI? Neden bu kadar nefret? Siz bu ülkenin sahibisiniz de BİZ NECİYİZ? Yeter Artık! YETERR!

  Devrim. - ganjml

  Devlet şiddeti yaratıcılığı tetikliyor ve güzel şeyler çıkıyor ortaya.

  çArşı - berkayhür

  Taksimin ortasında Tomayı ele geçirdik korkusundan fotoğrafları basamadılar. Ama devrim sel gibidir, önüne kattığı her şeyi yutar ey pasiflora medyası!