Göstericilerin söktüğü taşlar toplanıyor

Göstericilerin söktüğü taşlar toplanıyor
Göstericilerin söktüğü taşlar toplanıyor
Diyarbakır'da Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağını protesto etmek düzenlenen gösteriler sırasında, tahrip edilen cadde ve sokaklardaki taşları valilik tarafından görevlendirilen karayolları ekipleri topladı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için sokağa çıkma yasağını kentte protesto etmek için düzenlenen gösterilerde olaylar yaşandı. Son 4 günde yaşanan olaylar sırasında merkez Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinde göstericiler, kaldırım taşlarını tahrip ederek yollara barikat kurdu.

Özellikle Bağlar'da çıkan olaylarda Koşuyolu Semti'nde orta refüjde bulunan elektrik direkleri sökülürken, kaldırımların büyük kısmı tahrip edildi. Olaylarda ise bölgeye yayılan taşları trafiği tehlikeye sokması nedeniyle toplanma kararı alındı. Diyarbakır Valiliği kentin bir çok noktasındaki caddelere yayılan taşların ve direklerin toplanması için Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden bir ekip görevlendirdi. Sabah saatlerinden itibaren karayolları ekipleri kent sokak ve caddelerinde tahrip olan elektrik direkleri ve yola saçılan taşları kepçelerle toplamaya başladı. Karayolları ekipleri yoğun güvenlik önlemleri altında taş ve elektrik direklerini toplama işlemlerini sürdürüyor.

DİYARBAKIR/DHA