Göstericilerin yeni haberleşme gözdesi: Zello

Göstericilerin yeni haberleşme gözdesi: Zello
Göstericilerin yeni haberleşme gözdesi: Zello
Türkiye genelinde devam eden Gezi Parkı gösterilerine katılanların yeni haberleşme gözdesi Zello Walkie Talkie. Akıllı telefonlara indirilebilen 'Zello' adlı program, göstericilerin telsiz gibi haberleşmesini sağlıyor.

Türkiye genelinde devam eden Gezi Parkı gösterilerine katılanların yeni haberleşme gözdesi Zello Walkie Talkie. Akıllı telefonlara indirilebilen 'Zello' adlı program, göstericilerin telsiz gibi haberleşmesini sağlıyor. Twitter ve Facebook hesaplarından paylaşımlar yapan gösterici ve vatandaşların yanı sıra, eylemlere katılanların 'Zello' adlı program üzerinden anlık iletişim kurdukları ortaya çıktı. Programda, 'Bursa direniş', 'Taksim direniş', ' Ankara direniş', ' İzmir direniş', 'Direniş Adana', 'Diren Ankara' adlı gruplar oluşturan göstericiler, ülkenin dört bir yanıyla tıpkı telsiz gibi anında sesli iletişim sağlayabiliyor, kendi aralarında konuşulanları dinleyebiliyor. Grup üyeleri, eylemlere katılmak istediklerinde, kalabalığın nerede olduğu, güvenlik güçlerinin pozisyonları hakkında anında bilgi sahibi oluyor. 


DHA


  http://www.radikal.com.tr/113647611364763

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ÇOK ŞARJ YİYOR - cyxzt

  Ona da bir çare bulsalar süper olur. Günlük hayatta da kullanılacak bir program.

  DONKİŞOT VE YEL DEĞİRMENLERİ - m.rozbilen

  Teknolojiye yetişemeyenler Donkişot'un yel değirmenlerine saldırır gibi etrafa saldırmaları hayra alamet değil.Halk'a kulak verirseniz olup biteni ve ne istendiğini anlarsınız.Tabi anlamak isterseniz.Gözaltına almakla sorunu çözemezsiniz.

  ZELLO - borzona

  sanırım zello için iyi bir reklam olmuş. Hemen telime indirdim.