Gösteriler dinmiyor

Seydişehir ilçesinde yaklaşık 20 bin kişi sloganlarla terör örgütünü protesto etti. Öfkeli kalabalık Abdullah Öcalan ile Barzani ve Talabani'nin kuklalarını yaktı.

Teröre karşı on binlerce kişi alanları doldurdu
KONYA'DA KUKLALAR YAKILDI: Seydişehir ilçesinde yaklaşık 20 bin kişi sloganlarla terör örgütünü protesto etti. Öfkeli kalabalık Abdullah Öcalan ile Barzani ve Talabani'nin kuklalarını yaktı.
BİNGÖL'DE ASKERLİĞE HÜCUM: Bingöl'deki mitingde yaklaşık 10 bin kişi Türk bayraklarıyla yürüdü. Mitingin ardından binlerce kişi Askerlik Şube Başkanlığı'na gidip askere alınmaları için başvurdu.
YERALTINDA PROTESTO: Zonguldak'ta maden işçileri, Hakkâri'de askerlere saldırıyı yerin metrelerce altındaki kömür ocağında yaptıkları yaklaşık 500 metrelik yürüyüşle protesto etti.
İSKENDERUNLU TEK YUMRUK: Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve siyasi partilerin de katılımıyla gerçekleştirilen terör mitinginde 40 bin kişi PKK'ya lanet okudu. Mitinge katılan birçok kişi de Kızılay'a kan bağışında bulundu.
DALAMAN'DA 15 BİN KİŞİ: Muğla'nın Dalaman ilçesinde, 15 bin kişi, 'teröre lanet ve şehitlere saygı' için yürüdü.
MERSİN'DE ÇEVRECİLERDEN YÜRÜYÜŞ: Mersin Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği'nin (ÇETKODER) 200 üyesi, yürüyüş yaparak Hakkâri'de 12 askerin şehit edilmesini protesto etti.
İZMİT'TE PROTESTO TRAFİĞİ KİLİTLEDİ: Sendikaların organize ettiği 'Teröre Lanet' mitingi mesai bitimine denk gelince kent içi trafik kilitlendi. 17.30'da Merkez Bankası önünde başlatılan mitinge katılım 10 bin kişiyi buldu. Fabrikalardan çıkan işçiler otobüslerle kent merkezine gelince İzmit'te şehir içi trafiği de tam anlamıyla felç oldu. Bayrak ve pankartlarla yürüyen kalabalık, Sabri Yalım Parkı'ndaki basın açıklamasının ardından dağıldı.
TURİSTİK BELDE YALIKAVAK'TA ÖFKE: Bodrum'un Yalıkavak beldesinde belediye tarafından düzenlenen teröre lanet mitingine aralarında gaziler ve şehit yakınlarının da olduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
CEYHAN'DA 20 BİN KİŞİ: Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde düzenlenen 'Teröre Lanet' yürüyüşüne yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Demirköprü Mevkii'nde toplanan Ceyhanlılar, Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla yürüyüşe geçti. Yaklaşık beş kilometre yürüyerek Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Parkı'na gelen kalabalık, şehitlerin ismi okununca hep birlikte 'Burada' diye bağırdı.
BAKÜ'DE MEVLİT: Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de okuyan yaklaşık 1000 Türk üniversite öğrencisi, şehitlere mevlit okuttu.
KARŞIYAKA'DA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ: İzmir'n Karşıyaka İlçesi'nde, belediyenin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Cumhuriyet Yürüyüşü'nde teröre lanet yağdı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüşte 'Kahrolsun PKK', 'Meclis'te PKK'lı istemiyoruz' sloganları atıldı.
ERZURUM'DA GIYABİ NAMAZ: Şehit düşen 12 asker için Erzurum'da cuma namazından sonra yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı gıyabi cenaze namazı kılındı.
SAMSUN KIRMIZI-BEYAZ: Valilikçe başlatılan 'Cumhuriyetimize Bağlılık ve Şehitlerimize Saygı için Milli Mücadelenin Meşalesi Samsun'umuzu bayraklarla donatalım' kampanyası çerçevesinde, kentte 10 bin Türk bayrağı dağıtıldı.
TESK'TEN HER DÜKKÂNA BAYRAK KAMPANYASI: TESK'in terör olaylarına tepki olarak başlattığı, 'Her Dükkâna Türk Bayrağı' kampanyası çerçevesinde, dün Ankara'da esnafa 50 bin bayrak dağıttı.
ORDU'DA BARZANİ VE ABD'YE PROTESTO: Ordu'da bir araya gelen sivil toplum örgütleri, düzenledikleri yürüyüşle terör örgütünü protesto etti. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüşte, katılanlar tek yürek oldu, terör örgütü PKK'ya öfke saçtı. Barzani ve Amerika aleyhine sloganlar atan Ordulular, ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleriyle 8 kilometre yürüdü. (dha, aa)