Gözaltıları protesto ederken gözaltına alındılar

Gözaltıları protesto ederken gözaltına alındılar
Gözaltıları protesto ederken gözaltına alındılar
Ezilenlerin Sosyalist Partisi ve Sosyalist Gençlik Derneği üyesi 14 kişi Suruç'ta yaşanan patlama ve gözaltıları protesto etmek için bir araya geldikleri İzmir Alsancak'ta gözaltına alındı.

RADİKAL - Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki basın açıklamasına polis eylemcilerden önce geldi, güvenlik önlemi aldı. Sivil polislerin yanında çevik kuvvet polisleri de bölgede görev yaptı. Dernek üyesi grup sloganlar atarak açıklamanın yapılacağı Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nin önüne gelerek 'Suruç Gazilerini Değil Katilleri Yargıla' pankartı açtı.

Bir polis yetkilisi basın açıklanmasının hemen başında gruba eylemin yasal olmadığı yönünde uyarı yaptı ve gözaltı emri verildi. Bunun üzerine insan trafiğinin en yoğun olduğu öğle saatlerinde ortalık bir anda karıştı.

Polis kendisine direnenleri yaka paça göz altına alarak olay yerine bekleyen otobüse bindirerek sağlık kontrolü için Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne götürdü. Bu arada otobüs içinde bağırış, çığlık sesleri yükseldi.
DHA-Mustafa OĞUZ