Gözaltına alınan 500 kişi sağlık kontrolüne götürüldü

Gözaltına alınan 500 kişi sağlık kontrolüne götürüldü
Gözaltına alınan 500 kişi sağlık kontrolüne götürüldü
Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için Ankara'da gösteri yapanlardan gözaltına alınanların emniyetteki işlemleri tamamlandı.500 kişi belediye otobüsleri ile sağlık kontrolüne götürüldü.


Taksim Gezi Parkı'ndaki polisin müdahalesini  protesto etmek için Ankara 'da gösteri yapanlardan gözaltına alınanların emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Gözaltına alınan yaklaşık 500 kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen kimlik tespitinin ardından, belediye otobüslerine alınarak sağlık kontrolüne götürüldü.  Ankara Emniyet Müdürlüğünün önünde, gözaltındakiler hakkında bilgi almak için geceden itibaren bekleyen ailelere baronun atadığı avukatlar bilgi verdi.

Ankara’da durum şimdilik sakin...

Önceki gece polisin sert müdahalesiyle birlikte Kızılay güne sakin başladı. Birçok kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü ise, bundan sonra atacakları adımları yaptıkları toplantılarla belirmeye çalışırken, gün içinde saat 17.00’da yeniden Kızılay’da toplanma çağrısı yapıldı.
Emek Platformu’nu oluşturan bazı sendikalar dün itibariyle bundan sonrası dönemde izleyecekleri yolla ilgili olarak toplantı düzenlerken; Türk Tabipleri Birilği saat 12.30’da bir basın açıklaması yapacak. Ankara Eğitim -Sen 5 ve 6 nolu şubeleri 3-4 Haziran’da bırakma eylemi yapacağını açıklarken; bazı gruplar saat 15.00’te yeniden Kızılay’da toplanma çağrısı yaptı. Kızılay’la ilgili olarak genel çağrı ise, 17.00’de toplanılması yönünde.

İZMİR'DE 571 GÖZALTI

İzmir'de Gezi Parkı'na destek eylemlerin başladığı günden bu yana 571 kişinin gözaltına alındığı, 75'inin işlemlerinin devam ettiği, diğerlerinin serbest bırakıldığı belirtildi.

RADİKAL


  http://www.radikal.com.tr/113604811360481

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - carpenoctem

  Bu rutin bir işlem zaten. En azından öyle olmalı. Her ne sebeple olursa olsun gözaltına alınırken ve gözaltından çıkarken hekim tarafından adli rapor tutulur. Bu sayede gözaltında yaşanabilecek işkenceler belgelenmeye çalışılır. Ama son bir haftada gözaltılar öncesinde bu tarz uygulamalara gidilmediği, hatta bazı gözü dönmüş polislerin gözaltına almak bahanesiyle vatandaşlara işkence uygulayıp sokaklara attıklarını duyuyoruz. Orantısız şiddet bile diyemiyorum, zulüm bu resmen.