'Gözaltı'nda bu da yaşandı

Kuaför Volkan Kartal, 'Zeus' adlı pitbull'unun kendisinden habersiz olarak Yüreğir İlçe Belediyesi Veteriner Müdürlüğü'nden gelen görevliler tarafından evinden alınıp köpek dövüştürenlere satıldığını iddia etti!

ADANA - Kuaför Volkan Kartal, 'Zeus' adlı pitbull'unun kendisinden habersiz olarak Yüreğir İlçe Belediyesi Veteriner Müdürlüğü'nden gelen görevliler tarafından evinden alınıp köpek dövüştürenlere satıldığını iddia etti!
Belediyeyse köpeğin evden alındıktan sonra görevlilere saldırdığını, bu yüzden uyuşturucu iğneyle ateş ettiklerini, iğne boğazına saplanınca uyuyan köpeğin bir daha uyanmadığını söylüyor. Kesin olan tek şey, köpeğin ölüsü ortada yok. DHA muhabiri, köpeğin ölüsünün nerede olduğunu belediyeye sordu, ancak belediye bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı.
23 yaşındaki Volkan Kartal 'kimlik kartı olan ve düzenli aşıları da yapılan' sekiz aylık köpeğiyle ilgili valilik ve Cumhuriyet Savcılığı'na başvurmuş. Yüreğir Belediyesi hakkında benzer şikâyetlerin geldiğini öne süren Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık da "Bu iki kişi acilen görevden alınmalı. Bu kişilerin hayvan taciri olabileceğini düşünüyorum" dedi.
'Vahşileşmesin' derken!
Zeus'un vahşileşmemesi için her gün ona vakit ayırdığını söyleyen Kartal'ın köpeği, iki ay önce annesi Aysel Kartal'ın şikâyeti üzerine evden alınmış:
"Köpeğime fazla vakit ayırınca annem tedirgin olup belediyeyi aramış, köpeği almalarını istemiş. Haberim olur olmaz köpeği teslim alan görevliyi bulup Zeus'u geri istedim. Bahaneler uydurdu. Önce onu barınağa koyduklarını söyledi. Orada çıkmadı. Sonra İl Çevre Müdürlüğü'ne teslim edileceğini anlattı, yapmamış. Bana uyutulduğunu söyledi, ama bir kayıt da göstermedi. Belediye görevlilerinin benim köpeğimi hayvan dövüştürenlere satmasından şüpheleniyorum."
Yüreğir Belediyesi Veteriner Müdürü Atilla Erdoğan'sa Kartal ve DOHAYKO Başkanı Çıtırık'ın iddialarını reddetti:
"Köpekle ilgili şikâyeti ev sahibi yaptı. Köpek teslim alındıktan sonra, görevliye saldırmış. Görevli korkup uyuşturucu mermi sıkan tabancayla ateş etmiş. Mermi hareketli olan köpeğin boğazına saplanmış. Köpek uyuyup bir daha uyanmamış. Köpeğin kimseye satılması söz konusu olmaz."