Gözaltındaki 42 öğrenci serbest

Gözaltındaki 42 öğrenci serbest
Gözaltındaki 42 öğrenci serbest
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde ülkücülerin açtığı stand nedeniyle önceki gün yaşanan gerginlik ve arbedenin ardından gözaltına alınan 42 öğrenci savcılık tarafından serbest bırakıldı.

SAMSUN – Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ülkücülerin bir 'anayasa standı' açmasının ardından çıkan kavga nedeniyle gözaltına alınan 42 öğrenci serbest bırakıldı.

Ülkü Ocakları, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü’ndeki Eğitim Fakültesi binası önünde, 'Türksüz Anayasa Türksüz Anadolu istemiyoruz' adı altında imza kampanyası başlatmış, bu grupla sol görüşlü öğrenciler arasında arbede yaşanmıştı. İki öğrenci grubu arasında yaşanan olayları üniversitenin özel güvenlik görevlileri ile polis ayırmaya çalıştı.

Olaylara karışan öğrenciler kendilerine müdahale eden polise de karşı çıkınca 42 öğrenci gözaltına alındı. Toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet, devlet malına zarar verme ve görevli memura karşı gelme suçlamalarıyla ifadeleri alınan 12'si kadın toplam 42 öğrenci cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. 


İlker AKTAŞ / DHA