Gözaltındaki eski başkomiser: Yaptığımız işler hukuki, Tiran'dan korkmuyoruz

Gözaltındaki eski başkomiser: Yaptığımız işler hukuki, Tiran'dan korkmuyoruz
Gözaltındaki eski başkomiser: Yaptığımız işler hukuki, Tiran'dan korkmuyoruz
Yasadışı dinleme iddiasıyla gözaltına alınan eski başkomiser Mehmet Işık, sağlık kontrolü için getirildiği Haseki Hastanesi'nde "Kimseden korkumuz yok. Yaptığımız tüm işler hukuka uygundu. Tiran'dan korkmuyoruz" dedi.

İSTANBUL - Yasadışı dinleme iddialarına ilişkin başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan eski başkomiser Mehmet Işık, sağlık kontrolü için getirildiği Haseki Hastanesi'ne girerken "Devlete sızan acem yılanları, hapishaneye giden vatan evlatları" diye bağırdı.

Saat 12:00 sıralarında sivil bir polis aracıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Mehmet Işık, burada sağlık kontrolü için araçtan indirildi.

'ÜÇÜNCÜ KEZ GÖZALTINA ALINIYORUM'
Bu sırada, “Devlete sızan acem yılanları, hapishaneye giden vatan evlatları. Aynı saçmalıklar.. Üçüncü kez gözaltına alınıyorum. Yeni Türkiye . Herkese hayırlı olsun. Yazıklar olsun" diye bağırdı.

'YAPTIĞIMIZ İŞLER HUKUKA UYGUN,  TİRAN'DAN KORKMUYORUZ'
Mehmet Işık, sağlık kontrolünün ardından polis aracına bindirileceği sırada ise “Kimseden korkumuz yok. Yaptığımız tüm işler hukuka uygundu. Tiran'dan korkmuyoruz" dedi. Eski başkomiser olduğunu söyleyen Işık, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

9 İL, 21 POLİS ADI
21 polisin adının gözaltı listesinde adının bulunduğu operasyonlar İstanbul merkezli olarak 9 ilde yapılıyor. Söz konusu yasadışı dinlemelerin Selam Tevhid soruşturması kapsamında yapıldığı belirtiliyor. 

(İbrahim AKTÜRK / DHA)

Polise İstanbul merkezli operasyon: 21 gözaltı