Gözaltından bıktı, kayda geçti

Hayatında yepyeni bir sayfa açan ama eski sabıkalı olduğu için yine de sık sık gözaltına alınmaktan kurtulamayan hurdacı, çareyi iki kamerayla kendini 24 saat boyunca kayıt altına almakta buldu.
Haber: ONUR SAĞSÖZ / Arşivi

ERZURUM - Hayatında yepyeni bir sayfa açan ama eski sabıkalı olduğu için yine de sık sık gözaltına alınmaktan kurtulamayan hurdacı, çareyi iki kamerayla kendini 24 saat boyunca kayıt altına almakta buldu.
Üç çocuk babası Ömer Seyfettin Korkmaz, 15 yıl önce Kahramanmaraş'ta hurdacılık yapmaya başladı. Kardeşi Ali Korkmaz husumetten dolayı öldürülünce işini bırakan Korkmaz, bıçakla adam yaralama gibi çeşitli suçlar işledi. Yedi yıl firari hayatı yaşadıktan sonra teslim oldu ve yaklaşık üç yıl hapis yattı. 'Kobra Ali' lakaplı Korkmaz, cezasını çektikten sonra Erzurum'a gelerek Gölbaşı semtinde yine hurda üzerine işyeri açtı.
Adım çıkmış dokuza...
Ancak yaşadığı semtte işlenen birçok suçtan dolayı polis tarafından defalarca gözaltına alınan Korkmaz, çareyi 24 saatini kamerayla kaydetmekte buldu. Cep telefonuyla yaptığı görüşmeleri bile kaydeden Korkmaz, çevresindeki birçok insanın sabıkalı olduğunu, polisin kendisine inanmakta güçlük çektiğini söylüyor: "Polis, aileme ve yanımda çalıştırdığım insanların tanıklığına inanmıyor. Bir kez adım çıkmış dokuza... Aldığım iki kamerayla 24 saat boyunca kendimi kaydediyorum. Geceleri bile uyurken hanımıma kayıt aldırıyorum. Eski günlerime dönmemek için elimden geleni yapıyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7632437632430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.