@ismailsaymaz

Gözünü kaybeden Polat: On metreden plastik mermi sıktılar

Gözünü kaybeden Polat: On metreden plastik mermi sıktılar
Gözünü kaybeden Polat: On metreden plastik mermi sıktılar

Sosyalist Demokrasi Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Selim Polat

Gezi Parkı gösterileri sırasında bir gözünü kaybeden Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Selim Polat, Radikal'e konuştu.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi Parkı gösterileri sırasında bir gözünü kaybeden Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Selim Polat, Radikal’e konuştu. Polat, on metrelik mesafeden atılan plastik merminin isabet etmesi sonucu yaralandığını belirtiyor. 

Polat, anlatımına göre, 31 Mayıs Cuma günü Tarlabaşı’ndaki parti binasında mahsur kalmıştı. Polis, partinin bulunduğu Yoğurtçu Faik Sokağı’nı tutmuştu. 25 yaşındaki Polat ve bir grup arkadaşı sokağa inerek Taksim Meydanı’na gitmek istedi. İddiasına göre, adımını atar atmaz üzerlerine gaz bombası ve plastik mermi sıkıldı. Bir mermi, Polat’ın gözüne geldi, gözünden bir parça kopardı. Hastaneye kaldırılan Polat, sol gözündeki görme yetisini bütünüyle yitirdi. 

Polat, Radikal’e yaptığı değerlendirmede, “Gözümü açabiliyorum. Ama görme işlevi yok, görmüyorum. O gün olağanüstü bir polis şiddeti vardı. En yakın zamanda yargıya başvurup bunun hesabını soracağız” diyor.