Gözünü neşeye açıyor

Bolu'da, annesinin hastanelik ettiği 3.5 yaşındaki S. sağlığına kavuşuyor.
S., "Annem üstüme çiş yapınca beni dövdü. Ona gitmek istemiyorum" de-di. Babaanne Hatice A.: "Velayetini almak için mahkemeye gideceğim."

BOLU - Annesi tarafından dövülerek hastanelik edilen 3.5 yaşındaki S.A. sağlığına kavuştu. Dayak sonucu oluşan şişlerinin inmesiyle mavi gözleri ortaya çıkan S., annesinin kendisini 'çiş yaptığı için' dövdüğünü söyledi.
Bolu'da yaşayan Çiğdem ile Ali A. çifti, 30 Eylül'de kızları S.'yi hastaneye getirmiş ve merdivenden düştüğünü söylemişti. Vücudunun her yerinde dayak ve diş izleri bulunan minik S.'nin, annesi tarafından dövüldüğünün anlaşılması üzerine, Çiğdem A. tutuklanmıştı.
İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin Beyin Cerrahi Bölümü'nde tedavisi süren S.A.'nın sağlığına kavuştuğu ve birkaç gün içinde taburcu edileceği belirtildi. Dedesi Mustafa ve babaannesi Hatice A.'nın bir an olsun yalnız bırakmadıkları küçük kız, vaktinin büyük bölümünü, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gönderilen oyuncak bebeklerle oynayarak geçiriyor. S.A., annesinden sürekli dayak yediğini anlatırken, şunları söyledi:
'Sopayla vurdu, ısırdı...'
"Annem beni pantolonuma çiş yaptığım için dövdü. Bacaklarıma sopayla vurdu. Bacaklarımı ısırdı. Bir keresinde ağabeyim bana içmem için bardakla su getirdi. Annem suyu benim üzerime döktü. Sonra da dövdü. Annemin yanına gitmek istemiyorum. Dedemle babaannemin yanına gitmek istiyorum. Yurda gitmek istemiyorum."
Bu arada, torununun velayetini üzerine alabilmek için aile mahkemesine başvuracağını belirten babaanne Hatice A., "Onu dedesiyle birlikte biz büyüttük. Torunumuzu kimseye vermeyeceğiz" diye konuştu.