Gözyaşları içinde CHP'ye...

Gözyaşları içinde CHP'ye...
Gözyaşları içinde CHP'ye...
CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin, Sarıgül'ü ziyaret etti. Keskin'in "Bir yıldız parlıyor" sözleri Sarıgül'ü duygulandırdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü makamında ziyaret etti. Sarıgül, saat 12.00’de Şişli Belediyesi’ne gelen Keskin ve Salıcı’yı kapıda karşıladı. Sarıgül ve Keskin bir süre el ele yürüdü. Sarıgül daha sonra Keskin ve Salıcı’ya “Hoş geldiniz” diyerek tokalaştı. Sarıgül elinde bulunan çiçeği Adnan Keskin’e verdi. Daha sonra belediye binasına giren Sarıgül, Keskin ve Salıcı’nın görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleşti.
Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Şişli Belediye binası önünde açıklama yapan Keskin, “CHP deneyimli kadroları, toplumun en uc noktalarına uzanan örgütlü yapısıyla toplumumuzun beklediği bu silkilişi gerçekleştirmek durumdadır. Yıllarca CHP’de daha çocukluk çağlarında çalışarak, siyasal kimliğini bu partinin öz çekirdeğinde bulmuş olan Mustafa Sarıgül’ün dışta kalması...”diye konuştu. “ Türkiye ’nin ufkundan bir yıldız gibi parlayan Mustafa Sarıgül’ün yuvasına dönme kararını kutlamaya geldik” diyen Keskin, konuşmasını “Hoş geldin Sarıgül, yolun açık olsun” diyerek tamamladı. Sarıgül de şunları söyledi: “Hayırlı haberleri Türkiyemizin, dünyanın her noktasındaki ‘demokrasi’, ‘barış’ diyen, ‘ötekisi olmayan bir anlayış’ diyen, ‘başı açık olan da kapalı olan da bizim’ diyen, ‘muharrem ayı da mübarek ramazan ayı da bizim’ diyen bütün yurttaşlarıma şu müjdeyi veriyorum ki, bundan sonra inşallah bütün siyasi partilere oy veren yurttaşlarımızla birlikte İstanbul’da kin dönemi, kavga dönemi bitecek, barış dönemi, demokrasi dönemi inşallah başlayacak.”

9 Kasım’da rozet takacak

CHP’ye dönüşü için daha önceden dilekçesini verdiği ifade edilen Sarıgül’ün af talebinin yarın yapılacak MYK’da ele alınacağı, pazar günü toplanacak PM’de ise karara bağlanacağı öğrenildi. Sarıgül’ün CHP rozetini ise 9 Kasım’da Ankara ’da düzenlenecek bir törenle takması bekleniyor. MİRAY ÇİMEN