Greve destek eylemine polis müdahalesi

Greve destek eylemine polis müdahalesi
Greve destek eylemine polis müdahalesi
İstanbul'daki park forumları ve Hava-İş Sendikası'nın THY Genel Müdürlük binası önünde yapacağı greve destek eylemine polis müdahale etti. Metro katında beklemek isteyen eylemcileri biber gazı ve kalkanlarla uzaklaştıran polis 3 kişiyi de gözaltına aldı.

İSTANBULİstanbul’daki park forumlarının çağrısıyla, Hava- İş Sendikası’nın THY’deki grevine destek vermek isteyen bazı gruplar, metro yoluyla Atatürk Havalimanı Metro katına geldi. Burada belli bir süre slogan atan grup üyeleri pankartlar açarak yürüyüşe geçti. Ancak Çevik Kuvvet ekipleri bir süre sonra gruba dağılmaları için uyarılarda bulunmaya başladı. Grupta bulunanlar, saat 16.00’a kadar metro katında bekleyeceklerini söyleyince polis ekipleri gruba müdahale etti. Havalimanı metro katında çıkan arbede sonucu eylemciler dışarıya çıkartıldı.

Kendilerini kalkanlarla uzaklaştırmaya çalışan polise, ellerine geçen çöp sepetlerini fırlatan eylemciler slogan atmaya devam etti. Bunun ardından polis bu kez biber gazıyla müdahale ederek eylemcileri metrodan uzaklaştırdı. Yaşanan arbede sırasında 3 eylemci gözaltına alındı.


‘ENDİŞELERİMİZ VAR’
Polisin müdahalesinin ardından Atatürk Havalimanı VIP yolu üzerinde bir süre bekleyen eylemciler, tekrar toparlanarak THY Genel Müdürlük binası önüne yürümeye başladı. Burada açıklamalarda bulunan Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, "Değerli dostlarımız 488 gündür burada toplanıyoruz. Atatürk Havalimanında direnen ve 305’i işten çıkarılan arkadaşlarımız adına mücadelemiz için buradayız. Türkiye ’de gerçekten çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Bırakın buradaki Hava-İş grevini bu ülkede ülkenin tamamı ile ilgili endişeler ve kaygılar konuşuluyor" dedi.


Radikal.com.tr / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115313111531313

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  THY Grevi - kujo84

  THY grevi THY calisanlarinin tamamen yasal sinirlar icinde yaptiklari ve aylardir direndikleri bir grevdir fakat THYnin anayasaya aykiri sekilde bir isyerinde grev durumu varken yeni isci almasina kizmayan arkadaslar nedense greve destek verenlere kizmis.Sozum meclisten disari ancak siz o surekli sikayet etiginiz zam oranlari ve dusuk maaslari kendiniz hakediyorsunuz.Isci hakkini savunmak icin grev yapmayacakda ne yapacak? Sonra vay efendim hayat cok pahali fln demeyin lutfen :)

  Maksat profesyonel eylemciler psalanmasın - PAN-ZEHİR

  305 kişi sizin kadar endişelenmemiş olacak ki orada yoklar.Gezi'de şiddet ve anarşiden beslenen kim varsa burada da onlar var.

  G(i)reve - ibretnüma

  Memleketimizde yaşanan isyan dalgasını fırsat bilen tembel işçi takımı yine isyan bayraklarını çektiler, atıllık vazifelerini üstlendiler. Yeter artık 408 gündür direniyorlar imiş; ne direnmesi, bildiğiniz pinekliyorsunuz.