'Grip salgını yok'

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cihanser Erel, "Grip, aşı yüzünden her sene speküle ediliyor, salgın yok. Üst solunum yolu enfeksiyonları da normal" dedi.

ANKARA/İSTANBUL - Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cihanser Erel, grip konusunda şimdiye dek kendilerine intikal eden salgın durumu olmadığını açıkladı. Bakanlık bünyesinde 'Grip Hastalığı Bilimsel Çalışma Grubu' kurulduğunu belirten Erel, "Hastalıkla ilgili ileri aşamalarda tedbir alınması için bir hazırlık planı gerçekleştirildi. Bu plan kapsamında belirlenen illerde grip veya benzeri hastalık taşıyanlardan alınan örneklerde hastalığı ağır seyredecek bir virüse rastlanmadı. Grip her sene speküle ediliyor. Bunun altında yatan sebep ise aşı. Eğer grip salgını olursa çeşitli tedbirler alınır. Aileler uyarılır" diye konuştu.
İstanbul Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise son günlerde solunum yolu enfeksiyonu şikâyetiyle hastanelerin çocuk servislerine götürülen çocuk sayısındaki artışın mevsim itibarıyla normal olduğunu açıkladı ve konunun titizlikle izlendiğini belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7366227366220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.