Gripin konserine polis müdahalesi!

Gripin konserine polis müdahalesi!
Gripin konserine polis müdahalesi!
Kocaeli'nde liseli 3 bin öğrenciye konser veren Gripin'in konseri polis tarafından engellendi. Konser alanına giden polisler Gripin sahnede şarkısını söylediği esnada konser alanındaki elektrikleri kesti. Konser alanı ve binlerce öğrenci bir anda karanlık içinde kaldı
Haber: SERKAN OCAK / Arşivi

İstanbul ’da bulunan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkiye genelinde belirlediği 5 ilde ‘Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sömestr Fest’13’ adı altında bir organizasyon düzenledi. Lise öğrencilerine yönelik etkinlikler kapsamında Gripin konseri de yer alıyordu. Bursa’nın ardından dün de sıra Kocaeli’ndeydi. Yaklaşık 3 bin öğrenci gün boyu yapılan etkinliklere katıldıktan sonra Gripin’i izlemek üzere Perşembe Pazarı’ndaki konser alanına gitti. Ancak konserin bitimine son 4 şarkı kala polis memurları konser alanına geldi. Polis, ‘Şikayet var’ diyerek konserin bitirilmesini istedi. Lila Organizasyon’dan Doğukan Celesun, olayın sonrasını şöyle anlattı:
“Eskişehir, Edirne, Balıkesir, Bursa ve Kocaeli’ni kapsayan bir turneydi. Her yerde izinler alındı. 4 konser sorunsuzca tamamlandı. Saat 17.45’te konser başladı. 18.20’de polisler geldi. İzmit İlçe Emniyet Müdürvekili olduğunu söyleyen (Salih Çakır) görevli konserin bitirilmesini istedi. Biz izinli olduğunu söyledik. Bize ‘sizinle muhatap olmayız’ dedi. Kimliğini bile göstermek istemedi. Hemen sesi kapatın dedi. Polis memurlarına talimat verip şalteri indirtti. Sahne’de Gripin şarık söylerken sesi ve elektriği kestiler.”
POLİS DURUMDAN VAZİFE ÇIKARDI

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç ise olayla Radikal’e şunları anlattı: “Üniversitenin en üst temsilcisi olarak konsere davet edildim. Ben de konsere katıldı. Bir kargaşa oldu ve bir anda elektriği kestiler. İçeriden polis şalterleri indirmiş. Polis konuya vakıf değil. Üniversitenin bu organizasyonu yaptığının ve Gripin’in ünlü bir grup olduğunun da farkında değildi. Zaten bize hiç sormadılar. Eğer gelip durumu anlatsalar kontrollü bir şekilde konseri bitirirdik. Ama bir anda kestiler. İnfial yaratacak durumdu. Çok tehlikeli bir şey yaptılar. Konser alanında 3 bin kişi vardı. Gripin’in güvenliği sağlanamadı. Koca bir yapı karanlıkta kaldı. Tüm malzemeler kargaşada zarar gördü. Durumu valiliğe de bildirdik. Tüm emniyetin suçu yok tabi bir emniyet müdürünün durumdan vazife çıkarması sonucu bu durumda kaldık. Vali beyin haberi dahi yokmuş.”


  http://www.radikal.com.tr/112021111202117

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polisler Nazi Almanyasinin SS lerini hatirlatiyor! - globalradikal

  Bizim ülkemizde her yil 5000 kadin öldürülerken, bu polisler neden yapilmasi zorunlu görevlerini yapmaz da, sürekli konserlerle, genclerle, ögrencilerle, yazarla, cizerle, sanatciyla, gazeteciyle ugrasir!

  komiksiniz... - zyprexa

  Kutlu doğum haftasından başka etkinliklere izin vermeyi düşünmüyorlar herhalde.

  İnsan - cem_ozgen

  Bu polis ne yapmaya çalışıyor,bu kadar aymazlık olur mu ..

  Gripin - moumou

  Bu ulke genclerin kabusu oldu..polis politik bir protesto, demokratik bir hak arama filan mi zannetti acaba..

  rezalet cıkarmışlar ! - zebda

  turk polisi artık etrafa dalmayı bırakıp ..normal işlerini yapsın!..her müzikli , eglenceli veya içkili mekana girip insanları rahatsız etmeye, taciz etmeye ve engellemeye hakkınız yok.... bu polis devletinde herşeye karışır oldu polis' sizin göreviniz özgürlüğü kısıtlamak ve huzursuzluk cıkarmak değil! sizin göreviniz huzuru sağlamak ve bunu yapmıyorsunuz!!! insanları rahat birakın!

  Dandini - anaximenes

  dandini dastana, danalar girmiş bostana.. Memleketi babalarının bostanı gibi görürlerse olacağı buydu. Şimdi buna kim ve nasıl mazeret uyduracak. Bu gidişle insanların yatak odalarına da girerler "çıkarın bakalım evlilik cüzdanlarınızı" diye..

  Haberin eksik öğeleri - edius

  kim niye şikayet etmiş? Polis niye gelmiş?, Olay mı çıkmış, kavga mı olmuş? Polis geldi elektriği kesti diye bişey olur mu? Eşkiya mı bu polis?