Grup Yorum açıklamasına polis engeli

Grup Yorum açıklamasına polis engeli
Grup Yorum açıklamasına polis engeli
Grup Yorum üyeleri konserlerinin iptal edilmesini protesto etmek amacıyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu önünde basın açıklaması yapmak istedi. Polis açıklamaya izin vermedi.

Grup Yorum ’un Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konserin ‘provokasyon ihtimali' gerekçesiyle iptal edilmesi sonrasına grup üyeleri aynı yerde basın açıklaması yapmak istedi.

Polis, basın açıklamasına izin vermezken bölgeye girişli yasakladı.  Çevik Kuvvet ekipleri ve TOMA’larla bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis açıklamanın yapılacağı bölgeye girmeye çalışan 50-60 kişilik gruba müdahale etti.

Grup Yorum üyeleri konserlerinin iptali edilmesini saat 18:00’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu önünde protesto edeceklerini duyurmuş, dinleyicilerini kendilerine destek olmaya çağırmıştı.
Akşam saatlerinde Harbiye'ye giden Grup Yorum üyeleri ve sevenleri ise bu kez polis müdahalesi ile karşılaştı. Açıkhava Tiyatrosu'na kimseyi yaklaştırmayan polis kitleye tazikli su ile müdahale etti.


  http://www.radikal.com.tr/115542111554215

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu kadar korkuya gerek yok - geo1980

  sahiden ne korktunuz be abi. yahu bu kadar korkmayın, biz de bu ülkenin insanıyız.o çocukların elinde şarkılarından başka bir şey yok. gerçekten.

  Grup Yorum Halktır, Engellenemez! - S.İdil

  Konserler, şenlikler yasaklanıyor.. Bu baskı imparatorluğu protesto edilmek isteniyor vesselam engelleniyor polisiyle, tomasıyla, biber gazıyla.. Bunun adı Faşizm'dir.. Bütün engellemelere rağmen Grup Yorum Umudun Türkülerini söylemeye devam ediyor!

  Kucak Dansı - moritaylan

  İktidarın kucağında değilsen konser veremezsin, opera etkinliği düzenleyemezsin, tiyatro yapamazsın, dekolte giyemezsin, televizyona çıkamaz, eleştiri yapamaz, muhalif takılamazsın. Muhalifleriyle bile kucak dansı yapan bir iktidar! Yetmez ama evet!

  Her yer - anaximenes

  Taksim, her yer faşizm. Bazen çok yağışlı havalarda metre kareye düşen yağış açıklanır ya. Yeni bir ölçek geliştirmek gerekiyor galiba metre kareye düşen şiddet miktarı için. Hava durumu gibi bültenlerde yer almalı her gün. Memleketin nerelerinde faşizm az ya da çok hissedilecek diye..

  Komedi dünyası... - citizen

  Üstelik kimlikleri, ne iş yaptıkları ve neye karşı açıklama yapacakları belli 5-10 genç insan... Silah mı var bellerinde...gitarlarının sazlarının içine Molotof mu saklamışlar... Anarşi mi yaratacaklar...Yooo... Ey hükümet.., ey valilik..., ey polis....Bu ne korkudur. Neye karşı önlem alıyor , neyi engelliyorsunuz, kimi kime karşı koruyorsunuz... Yarın bay Erdoğan mutlaka ileri demokrasi filan diyecektir.. Fazlasıyla komik oluyorsunuz ama farkına varmıyorsunuz... Yeter artık...