Grup Yorum konserine engel: Bölücülük yapılacakmış!

Grup Yorum konserine engel: Bölücülük yapılacakmış!
Grup Yorum konserine engel: Bölücülük yapılacakmış!
Grup Yorum'un yarın İstanbul'da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda yapmayı planladığı konser, kira sözleşmesi feshedilerek engellendi. Sözleşmeyi iptal eden kurumun gerekçesi ise ilginç: Bölücü, yıkıcı, siyasi içerikli faaliyetlerde bulunulacak.

Radikal.com.tr – 12 Ekim Cumartesi günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılması planlanan Grup Yorum konseri ilginç bir engellemeyle karşılaştı. Grup Yorum'a konser için Açıkhava Tiyatrosu'nu kiralayan kurum, “etkinlikte bölücü, yıkıcı faaliyetlerde bulunulacağı” gerekçesiyle kira sözleşmesini feshetti.

Grup Yorum yarın Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda 44. Dev-Genç Kültür Şenliği kapsamında bir konser vermeyi planlıyordu. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin yönetimi “etkinlikte bölücü, yıkıcı faaliyetlerde bulunulacağı” gerekçesiyle kira sözleşmesini iptal ettiğini Grup Yorum üyelerine bildirdi.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi tarafından Grup Yorum'a gönderilen karar yazısında şöyle denildi:

“Basında ve sosyal medyadaki haberler üzerine kiralama amacı dışına çıkılacağı ve provokasyon ihtimali ile istenmeyen olayların vuku bulacağı, etrafa zarar verileceği, bölücü ve yıkıcı, siyasi içerikli faaliyetlerde bulunulacağı endişesi taşımaktadır. Bu nedenle Müdürlüğümüzce kiralamanın iptal edilerek, yatırmış olduğunuz tüm kira bedelinin Giderler Müdürlüğü tarafından hesabınıza aktarılması için İban numaranızın bildirilmesi gerekmektedir.”


  http://www.radikal.com.tr/1155259115525911

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  :) - capoeira

  bölünmedik mi? toprak parçasına takıldık kaldık.kimse kimseyi olduğu gibi sevmiyor.

  "GARİP YORUM" - alibey71

  Bu yasağı koyanlara dair son derece yıkıcı ve bölücü hisler beslemekteyim, kardeşlerim.

  - momentum

  Bırak yapsınlar be kardeşim, neyi yıkacaklarmış, neyi böleceklermiş görelim. Bu kadar da huylu olmaya gerek yok, yeteri kadar gerilim var zaten başımızda. Ben de muhafazakarım ama, herkes kaldırabileceği bir sınır belirlesin, onun ötesi için bağnazlık ve kuşkuya gerek yok. Galiba sorun da burada: çeşitli görüşlerin tarafları olarak biz neyi kaldırabileceğimizi de bilmiyoruz, diğer bir deyimle prensip üzerinden tepki vermiyoruz, tarafız sadece. Grup Yorum ve orada toplananlar suç mu işleyecekler, ırza, kutsala mı saldıracaklar, gözümüzün içine ahlaksızlık mı sokacaklar? Değilse bırak, adamlar solcu diye bu kadar itmenin, iteklemenin gereği yok.

  Diren diktatör - anarpeace

  Ne kadar dirensenizde bölünecek, yıkılacak bu zihniyet.

  kamunun malını gerici yasaklarla insanlardan sakınıyorlar. - çıkarsız

  kamusal bir kurumu yönetiyorlar. vergilerimizle giderleri karşılanan bir kurumu babalarının malı gibi işlerine gelene kullandırıyorlar. farklı düşünce ya da yaşam tarzı olanları yasaklıyorlar.

  ASLINDA - iris78

  millet kimin bölücü oldugunu cok iyi biliyor. 10 senedir her gün bölücülügü yasiyor. "Öyleyse nicin degsien birsey olmuyor" diyorsunuz. Cünkü milletin kendisi de bölücü... Bir anket sonuclari; Kürt, gayrimüslim komsu istemiyor, bekara ev kiralamiyor, komsusunun yedigi ictigi giyindigi üzerinden hep dedikodu üretiyor. Bunlar bölücülük degilmi?. akp iyi teshis etmis.

  karşı dava açsınlar - pispor

  hem sözleşme yapacaksın hem de iptal edeceksin sebep sudan ayıp be insanları bu kadar terörize etmeyin yazıklar olsun birde kültür kurumu şiddetle yöneticileri kınıyorum