Grup Yorum konserine polis müdahalesi

Grup Yorum konserine polis müdahalesi
Grup Yorum konserine polis müdahalesi
Valiliğin yapılmasına izin vermediği Grup Yorum konserine gelen gruplara polis müdahale etti. Müdahale sırasında boyalı mermi de kullanıldı. Gözaltına alınanlar var. Polis konserin yapılacağı alan ve çevresinde sabah saatlerinden itibaren çok sıkı önlem almıştı.

RADİKAL - Bakırköy'de İstanbul Valiliği tarafından iptal edilen Grup Yorum konserine yapılan çağrı sonrası gelmek isteyenlere polis izin vermedi. Çok sayıda çevik kuvvet polisi,  metro ve metrobüs girişlerini tutarak alana gelenlerin geçişine izin vermedi. Havada bir polis helikopteri de görev yaparken, polis ikaz sonrası dağılmayan gruplara boyalı mermiyle müdahale etti. Müdahale sırasında gözaltına alınanlara plastik kelepçe takıldı.  Polisin bekleyişi ise devam ediyor.

POLİS SABAH SAATLERİNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Valiliğin kararına rağmen konserin yapılacağı yönündeki çağrılarıyla yapılması üzerine konser alanı olan Bakırköy Halk Pazarı ve çevresinde polis sabah saatlerinden itibaren sıkı önlem aldı. Bakırköy Adalet Sarayı'nın yanındaki konser alanına giden bazı yollar tamamen, bazı yollar da kısmen trafiğe kapatıldı. Konserin yapılacağı alanın girişlerine polis bariyerleri konuldu.

VALİLİĞİN YAZISI

Valiliğin konser organizatörlerine gönderdiği tebligatta, "Bahse konu etkinliğin toplumun tepkisine yol açarak infial uyandırabileceği, kitlesel tepki ve provokatif eylemlere mahal verebileceği şeklinde duyumlar alınmıştır. Kamu güvenliği ve esenliğinin bozulmaması amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi uyarınca konser düzenlenmesi uygun görülmemiştir" ifadelerine yer verilmişti.

EMNİYET: 54 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Grup Yorum konseri için eylem yapanlardan 54 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
Emniyet'ten yapılan yazılı açıklama şöyle:
"12.04.2015 tarihinde Bakırköy ilçesinde Grup Yorum tarafından yapılması planlanan konser; İstanbul Valiliği'nce, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C Maddesi uyarınca uygun görülmemiştir. İstanbul Valiliği'nin aldığı kararı tanımadıklarını beyan eden bazı gruplar, Bakırköy'de eylem yapma çağrısında bulunmuşlardır. 
Bakırköy İlçesine gelen gruplar barikatlar kurarak tedbir alan görevlilerimize ve çevreye taş, havai fişek ve molotoflarla saldırmıştır. Yapılan tüm ikazlara rağmen kanunsuz eylem yapan gruplara müdahale edilmiş, yapılan müdahalelerde 54 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan 65 adet molotofkokteyli ile 16 adet havai fişek bataryası ele geçirilmiştir."

(Sinan BİLGİLİ - Erhan TEKTEN/İstanbul/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/133412613341264

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ortak son - user1066588

  evet herkesi bekleyen ortak son bu. bunun adı faşizim değilde nedir . insanlar yani karşı oldukları birşeyi eleştiremeyecek mi yada düşüncelerini özgürce ifade edemeyecek mi. bu şekilde bu ülkeyi nasıl kalkındıracaksınız . hukuku, her şeyi ayaklar altına aldınız . resmen memleketi kabile devletine çevirdiniz . yerin dibine batarsınız inşallah

  Ah be canlar! - İbrahim Fırat Tekin

  Bir taraf kendisini devlet zannediyor, diğer tarafta kendisini devrimci. Ama hep aynı sahneyi yaşıyoruz be canlar. Kimse gerçeği aramıyor. Samimi ve dürüst davranmıyor.

  Yeter artık ya... - İbrahim Fırat Tekin

  Yeter kısacası... Hangi grup daha farklı bir tavır takınırsa bu döngüden kurtuluruz acaba? Daha kaç yıl benzer sahneleri izlemek zorunda kalacağız. Bitmedi, bitemedi durumu tanımlama yanlışları. Hakikatten mi korkuyorsunuz? Hiç gerek yok, inanın.

  Tayyippin Isamist polis devleti - radi11

  evet tambir polis devleti