Grup Yorum üyelerine 6'şar yıl 15'er gün hapis cezası

Grup Yorum üyelerine 6'şar yıl 15'er gün hapis cezası
Grup Yorum üyelerine 6'şar yıl 15'er gün hapis cezası
Grup Yorum üyesi Seçkin Taygun Aydoğan'ın da aralarında olduğu 3'ü tutuklu 6 sanığın "terör örgütü üyesi olmak, izinsiz gösteri yapmak ve polise direnmek" suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı.

İSTANBUL - İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Grup Yorum üyesi Seçkin Taygun Aydoğan, Cemray Baş ve Melis Çitlioğlu katıldı. 3 tutuksuz sanığında katıldığı duruşmada sanıklara son sözleri soruldu.

GRUP YORUM ÜYESİ AYDOĞAN SON SAVUNMASINI YAPTI

Tahliyesini ve beraatini isteyen sanık Seçkin Taygun Aydoğan, "Eylem yerinde çekilen ve benim tutuklanmama neden olan fotoğraftaki kişi herkese benzeyebilir. O kişinin ben olduğum kanaatine nasıl varılıyor anlamıyorum. Adli Tıp'ta gönderdiği raporda bu fotoğraf ile tespit yapılamaz dedi. Zaten beni gözaltına alan polislerde yanımda "Göstericiler arasında bu vardı, yoktu" diye tartıştı. Benim emniyette kaydım var diye aldılar." dedi. Diğer 5 sanıkta suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi. Sanıklar son sözlerinde beraatlerini talep etti.

6’ŞAR YIL 15’ER GÜN HAPİS CEZASI

Davayı karara bağlayan Mahkeme Heyeti, sanıklar Eser Morsümbül, Cemray Baş, Gürkan Türkoğlu, Seçkin Taygun Aydoğan, Melis Ciddioğlu ve Haza Kaya'nın "terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, 13 Aralık 2011'de katıldıkları eylemde emniyet güçlerine görevini yaptırmamak için direnmek ve eylemde polis araçlarına taş atarak mala zarar vermek" suçlarından 6’şar yıl 15’er gün hapisle cezalandırdı. Sanıkların "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan açılan davalarının ise ertelenmesine hükmeden mahkeme, 3 tutuklu sanığı 'aldıkları cezanın miktarı ve tutuklu kaldıkları' süre gerekçeleri ile tahliye etti. Tahliye edilen sanıklara yurtdışı çıkış yasağı kondu.(dha/Selahattin Günday)


  http://www.radikal.com.tr/1133738113373810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  izinsiz gösteri yapmak suçu başlıkta - ermkaya

  Madde 3 - Herkes, önceden izin almaksızın, bu Kanun (TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ KANUNU) hükümlerine göre silahsız ve saldırısız olarak kanunların suç saymadığı belirli amaçlarla toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

  YAŞASIN ADALETSİZLİK! - Abbas Yolcu

  Bir günün bilançosuna bak! Reyhanlı?daki patlamayı protesto eden üniversitelerin payına gaz ve cop düşüyor. Önünde adalet sözcüğü bulunan İstanbul Adliyesi önünde hak arayan gruba çevik kuvvet her zamanki çevikliğiyle müdahale ediyor ve gencecik bir kız yüzü gözü kan içinde kalıyor? Yıllardır kendi içinde her türlü sendikal faaliyete burun kıvıran, örgütlenme ve örgüt gibi sözcükleri bir suç unsuruymuş gibi sunan Necip Türk basınının görmezden geldiği Euroleague sponsoru Törkiş Airlines?teki grev ancak ?çok az katılım oldu? şeklindeki haberlere konu oluyor. Bütün bunların üzerine güzel müzikleriyle milyonlara ulaşan Grup Yorum üyelerine bol keseden ceza yağdığını okuyoruz. Müzik yapıp insanların gönlünü fetheden bu devrimciler meğer ne kadar korku salmışlar. Adalet bu ülkede AKP?nin A?sından başka bir anlam ifade etmiyor artık. O da ADALET değil ADALETSİZ sözcüğüyle... AKP ülkeyi dikensiz gül bahçesine çevirmek konusunda yoğun faaliyetini sürdürüyor. Grevler, topluca hak aramalar, gösteriler her şey ama her şey polis şiddetiyle, yoğun bir gaz bulutuyla örtülüyor bu ülkede? Bütün bunların yanında SAbancı grubunun karını ikiye katladığını okuyoruz. Bir yanda adaletsizlik bir yanda büyük sermaye için kalkınma. Oh ne ala! Ne diyelim, Yaşasın Adaletsizlik! Yaşasın Adaletsiz Kalkınma!

  TÜRKÜLER SUSMAZ HALAYLAR SÜRER - ahmet1992

  saçma sapan nedenlerden dolayı,sadece ders vermek,göz dağı vermek, tutuklu kaldıkları süre 1,5 yıl için 'bu size ders olsun bi daha yapmayın haa' demek için tutuklanmışlardı zaten .

  Binlerce yıllık direniş. - ganjml

  Zindanlarada atsanız yıllarca yaptığınız gibi,öldürsenizde,sürseniz de yok edemeyeceksiniz umudun ve direnişin müziğini yapanları;çünkü açlık ordusu yürüyor,onların müziğini yapanlarda.Türküler susmaz halaylar sürer.

  Adalete bak - FAPA56

  20 yıldır bu gruba yapılmayan eziyet kalmadı.İsnat edilen tüm suçlamalarda her seferinde boş çıktı buşu boşuna yatıp yatıp çıkıyorlar.Bu insanları rahat bırakın artık müzik yapsınlar ayıptır günahtır

  muhalifsen tamam - meftun1917

  akp fasizmi iktidar oldu olali muhaliflerin hepsi terörist meger memlekette akpliler haric herkez teröristmis biz bilmiyormusuz abd nin emir eri tayyip erdogan su anda obama amcasinin kucaklarinda yeni talimatlar aliyor türkiye halklarina kan kusturmak icin dünya tarihi cok diktatörler gördü seninde sonun gelecek...

  Hukuk devleti???? - testereci

  Allah kimseyi bu memleketin mahkemesine düşürmesin...Böyle adaletin olduğu yerde ot bile bitmez...Her türlü karanlık işlere bulaşanlara özel hapishane ayarlanır, 1 yılda tahliye edilir ama, "şarkı, türkü" gibi daha tehlikeli işlerle uğraşırsan yurdum hukuk sistemi gerğini yapar, zerre kadar utanmadan hem de!!