Grup Yorum üyesine 39,5 yıl hapis istemi

Grup Yorum üyesine 39,5 yıl hapis istemi
Grup Yorum üyesine 39,5 yıl hapis istemi
Grup Yorum üyesi Seçkin Taygun Aydoğan'ın da aralarında olduğu 6 sanığın 10 yıl 3 aydan 39,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İSTANBUL - Grup Yorum üyesi Seçkin Taygun Aydoğan’ın da aralarında olduğu 6 sanığın "terör örgütü üyesi olmak, izinsiz gösteri yapmak ve polise direnmek" suçlarından yargılandığı davaya devam edildi. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Grup Yorum üyesi Seçkin Taygun Aydoğan, Cemray Baş ve Melis Çitlioğlu katıldı. 

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI
Duruşmada, Savcı İsmail Işık esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı Işık, sanıklar Eser Morsümbül, Cemray Baş, Gürkan Türkoğlu, Seçkin Taygun Aydoğan, Melis Çitlioğlu ve Hazal Kaya’nın "Görevini yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılmak, yürüyüşlere silahsız olarak katılarak ihtara rağmen dağılmamak" suçlarından 10 yıl 3 aydan 39,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcı Işık, DHKP/C terör örgütüne yönelik yapılan operasyonu protesto etmek için 13 Aralık 2011 tarihinde bazı şahısların Güzeltepe Mahallesi’nde toplandığı ve yola barikat kurarak trafik akışını engellediğini belirtti. Olay yerine giden emniyet güçlerinin olaylara ilişkin 2 adet tutanak düzenlediklerine vurgu yapılan mütalaada, ilk tutanakta "olay yerindeki 10-15 kişilik bir grubun polise taşla saldırdığı" bilgisinin yer aldığı kaydedildi. Olaylar sırasında Melis Çitlioğlu, Hazal Kaya, Seçkin Taygun Aydoğan ve Gürkan Türkoğlu’nun yakalandığı da mütalaada yer aldı. 

SALONDAN ÇIKMAMAK İÇİN DİRENEN SANIK ZORLA ÇIKARILDI
Mütalaanın açıklanmasının ardından Mahkeme Başkanı Ali Alçık, ara kararları açıklamak üzere duruşmayı bitirdiğini açıkladı ve sanıkların salondan çıkarılması talimatı verdi. Bu sırada sanık Seçkin Taygun Aydoğan, "14 aydır tutukluyum, konuşmak istiyorum" dedi ve salondan çıkmadı. Bunun üzerine Başkan Alçık, Jandarma görevlilerine "Çıkarın dediysek çıkarın, talimatımı yerine getirin" dedi. Ancak Seçkin ve diğer sanıklar slogan atarak bir süre direndi. Jandarma görevlileri sanıkları zor kullanarak salondan dışarı çıkardı.Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren Mahkeme, mütalaaya karşı savunma hazırlaması için sanıklara süre vererek erteledi.  (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112302311230236

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DEREBEYLERİNİN FAŞİZAN ADALETİ - AHVAL

  Objektif ve onurlu bir hukuk anlayışı ile ilgisi olmayan, sadece resmi ideolojiyi ve kendilerini atayan iktidarı kayıran bir hukuk sisteminden adalet beklenilmez.. Uzay çağında zihinleri karanlık ortaçağ anlayışı ile yoğrulmuş insanlık düşmanları birgün halka hesap verecek.

  ??????????? - urhan

  sanatçıları yargılandığı bu çirkeflikler karşısında bazen sözün bittiği yere varıyoruz...

  Sanatçı - darwin3416

  Kendini özgürlükçü lense eden, bazı yorumcu arkadaşlar sanatçı tutuklanamaz, göz altına alınamaz, gibi yorumlar yapmış, bu nasıl bir faşist zihniyettir, kim suç işlemişse, suça karışmışsa, makamı görevi ne olursa olsun, cezanı çeker, sanatçı şarkıcı, başbakan kim olursa olsun.

  Yorum - mataman

  Sunu unutmiyalim Gurup Yorum üyelrinin bir kismi bir polisin sehit düstügü intihar bombacisinin cenaze töreninde göz altina alindilar. Bu sanatcilara intihar bombacilari ile ilgilerini sormak gerek

  bir sanatçı darp edilmez sevilir ve desteklenir eyy güvenlikçi zihniyettt..... - semi ekrem

  Sizler çocuklarınıza acaba genel görgü kuralları olarak şiddeti benimsetiyormusunuz ülkede düşüncesi ve siyasi görüşüne katılmaya bilirsiniz ve hatta yaptıkları eylemleri kanunlar çerçevesinde degerlendirerek mahkemelere insancıl biçimde sevk edebilirsiniz ama bu durumda bırakın normal vatandaş muammelesini sanatçı kimliklerine saygı duyarak onlara halkın milyonların deger verdigi sanatçılara şiddetsiz ve hakaretsiz vazifenizi yaparak sorumlluklarınızı yerine getiseniz inanın haber olmazsınız sayın güvenlikçi zihniyetler

  Engizisyon - anaximenes

  Hukuku.. O saat itibariyle Türkiye'de hukuk tedavülden tamamen kalkmıştır. Sanığın konuşmasına izin verilmeyen bir yargılama, yargılama değildir. İstenen cezalara bakmaya bile gerek yoktur. Hukuksuzluğun doğal sonucudur. Ülkenin bu duruma gelmesinde sorumluluğu olanların savunabileceği hiçbir şey kalmamıştır..